Fumigacja domu – opis zabiegu gazowania

kitchen-2400367_640Zdarza się, że nasz dom zostaje zaatakowany przez szkodniki, wówczas szukamy sposobu, by skutecznie się ich pozbyć. Korniki to intruzi drewnianych konstrukcji, a metodą na zwalczenie ich jest fumigacja.

Fumigacja – co to jest?

Fumigacja domu to inaczej jego gazowanie. Stosowana jest, aby skutecznie pozbyć się szkodników drewna, którymi są korniki. Mogą one zagnieździć się w domu, dachu lub całym budynku. Pierwszym krokiem jest dokładne zabezpieczenie całego domu, a następnie wprowadzenie do niego gazu, a dokładnie fosforowodoru PH3. Ten fumigant precyzyjnie przedostaje się do wnętrza każdego drewnianego elementu zwalczając w ten sposób znajdujące się w nim szkodniki. Fosforowodór PH3 jest gazem silnie trującym i może być stosowany jedynie przez profesjonalne firmy posiadające doświadczenie w tego typu zabiegach. Fumigacja to najskuteczniejszy sposób, by na dobre pozbyć się z domu drewnojadów i zabezpieczyć go przed ich powrotem.

Zalety fumigacji

Największą zaletą gazowania domu fosforowodorem PH3 jest stuprocentowa skuteczność w zwalczaniu korników. Gaz ten trafia we wszystkie drewniane elementy dogłębnie oczyszczając je ze szkodników. Zwalcza on nie tylko korniki, ale także inne insekty, które mogą znajdować się w drewnie, jak np. kołatek domowy czy spuszczel pospolity. Fumigacja to metoda całkowicie bezinwazyjna, która nie powoduje uszkodzeń lub odbarwień elementów drewnianych. To bezpieczny sposób zwalczania drewnojadów, jednak jedynie wtedy, gdy jest przeprowadzony przez specjalną ekipę zachowującą wszelkie procedury bezpieczeństwa i korzystającą z najbardziej profesjonalnego sprzętu.

Fumigacja domu – etapy

Pierwszy etap fumigacji obejmuje dokładna analizę obiektu i ustalenie przebiegu oczyszczania z uwzględnieniem kubatury domu, zakresu porażenia drewna, dostępu do drewnianych elementów objętych przez szkodniki oraz warunków atmosferycznych. Podczas tego etapu właściciel domu otrzymuje niezbędne wytyczne do odpowiedniego przygotowania budynku do fumigacji. Drugi etap polega na precyzyjnym uszczelnieniu obiektu foliami gazoszczelnymi zarówno na zewnątrz, jak i od środka. Podczas drugiego etapu fumigacji konieczne jest także zagazowanie domu zgodnie z przyjętą dla danego obiektu technologią gazowania i przekazanie domu na okres karencji oraz właściwe oznaczenie domu i terenu wokół niego. Trzeci, ostatni już etap to odwietrzenie domu, czyli usunięcie folii oraz wszystkich pozostałości po przeprowadzonym zabiegu. Ekipa przeprowadza kontrolne pomiary stężenia gazu i wykonuje ozonowanie obiektu. W razie potrzeby przeprowadzona zostaje impregnacja drewna preparatem owadobójczym. Służy ona dodatkowemu zabezpieczeniu drewna w razie ponownego ataku korników.

Fumigacja trwa około 8-12 dni, zależy to od obiektu, a także wybranej technologii gazowania. Przeprowadza się ją w miesiącach, w których średnia temperatura przekracza 14 stopni Celsjusza. Fumigacja zwalcza wszystkie rodzaje szkodników występujących w drewnie. Zabieg ten może być wykonany na każdym rodzaju drewna.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>