Gdzie szukać pierwszej pracy, czyli praca dla studenta

praca-dla-studenta

Twoja studencka kieszeń jest w potrzebie? A może potrzebujesz zdobyć doświadczenie, by po zakończeniu studiów ubiegać się o wymarzone stanowisko?  Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja, dobrze że już na tym etapie zdajesz sobie sprawę, że wyższe wykształcenie nie zagwarantuje Ci pracy. W materiale podpowiadamy, gdzie i w jaki sposób szukać zatrudnienia.

Studia to piękny czas wkraczania w dorosłe życie, które siłą rzeczy wiązać się będzie z nieuniknionym zatrudnieniem. Warto więc, podobnie jak coraz większe grupy polskich studentów, jeszcze w trakcie akademickiej nauki pomyśleć o swojej przyszłej karierze zawodowej. Nie chcesz przecież stać się kolejnym bezrobotnym magistrem!

Co się liczy: wykształcenie czy doświadczenie?

Wykształcenie jest ważne, ale tylko wtedy, gdy poparte jest wartościowym doświadczeniem. Nic wiec dziwnego, że statystyki pokazują następujące dane: czterech na dziesięciu studentów pracuje dorywczo w czasie roku akademickiego. Nie wszyscy jednak w swoich zawodach czy branżach bezpośrednio związanych ze studiowanym przez nich kierunkiem. Co za tym przemawia? Głównie pensje, które w dorywczej pracy są często znacznie wyższe, a staże i praktyki zazwyczaj – bezpłatne. Choć oczywiście równie cenne w perspektywie kierunkowego doświadczenia. Gdzie i jak zatem studenci szukają interesujących ofert i w jakich gałęziach biznesu jest najwięcej „studenckich” wakatów?

Gdzie szukać pracy?

Społeczeństwo, szczególnie ta młoda jego część, jest na tyle wyedukowane, że doskonale powinno zdawać sobie sprawę z tego, gdzie szukać pracy. Okazuje się jednak, że większość młodych ludzi zawęża swoje poszukiwania wyłącznie do internetu. I tu popełniają ogromny błąd! Dlaczego? Zapominają nie tylko o tradycyjnej prasie, biurach karier na uczelniach, lecz także o agencjach pośrednictwa pracy, takich jak http://www.gppeople.pl/. Wszystkie z tych miejsc, mimo lat istnienia na rynku są równie aktualne i posiadają tak samo szeroką ofertę (jeśli nie szerszą) jak sieć. Ponadto, spotykając się czy to z osobą zarządzającą uczelnianym biurem karier czy asystentem w agencji pośrednictwa, łatwiej będzie nam sprecyzować, czego tak naprawdę szukamy i oczekujemy. Zaoszczędzi to nie tylko czasu, lecz przede wszystkim pomoże znaleźć to, czego tak naprawdę nam potrzeba. Kolejną możliwością poszukiwania pracy są znajomości i kontakty międzyludzkie. Nikogo przecież nie zdziwi fakt, że na dobrą posadę w naszym kraju trzeba sobie zapracować lub… mieć znajomych. Zanim więc zaczniesz lamentować, że w internecie nic nie ma, zasięgnij języka wśród przyjaciół – może się okazać, że właśnie w ich firmie potrzebny jest dobry i zaufany pracownik.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>