Wypadek w pracy za granicą: jakiego prawnika zatrudnić?

wheelchair-1595802_960_720Kiedy jakaś osoba doznała obrażeń w innym kraju, często komplikowanie i mylące jest ustalenie, którego prawnika zatrudnić na wypadek incydentu. Jednak w danym kraju zazwyczaj ważne jest, aby skontaktować się z prawnikiem w tym kraju, gdy tam przebywa, lub z międzynarodowym prawnikiem takim jak https://adwokatweuropie.pl/ po powrocie do domu.

Uraz za granicą

Gdy dana osoba dozna szkody na osobie innej osoby lub w wyniku zaangażowania firmy, zazwyczaj druga strona podejmuje pewne rozwiązanie. Jednak gdy sprawa prowadzi do ewentualnego włączenia do sądu, poszkodowany może potrzebować zatrudnić międzynarodowego prawnika. Sprawy te dodatkowo komplikują systemy prawne kraju. Gdy dana osoba znajduje się w miejscu o strukturze prawnej podobnej do polskiej, obrażenia ciała mogą działać podobnie jak w kraju. Jednak obrażenia za granicą mogą przebiegać w zupełnie innym zestawie kroków i procedur prawnych w krajach o odmiennych organizacjach prawnych.

Złożenie roszczenia

W zależności od tego, gdzie dana osoba pracuje i w jakiej branży lub firmie, dana osoba może mieć możliwość rozpatrzenia i zgłoszenia roszczenia w kraju, w którym przebywa albo Polsce. Zazwyczaj jest to możliwe w Polsce, gdy pracownik pracuje dla podmiotu gospodarczego powiązanego z krajem lub gdy pracownicy wykonują obowiązki poza miejscem pracy w polskiej firmie. Następnie sprawa może być rozpatrywana w ramach roszczenia odszkodowawczego pracownika lub roszczenia z tytułu szkody osobistej przeciwko firmie lub pojedynczej osobie. Osoba może potrzebować zatrudnić prawnika po powrocie do kraju lub w innym kraju.

Ustalenie jurysdykcji

Osoba poszkodowana za granicą będzie musiała skonsultować się z prawnikiem w celu ustalenia jurysdykcji danej działalności. Jeśli sprawa dotyczy konkretnego kraju, ranni będą musieli najpierw zatrudnić prawnika dla tego kraju, aby zbadał incydent. Jeśli jednak jest on pracownikiem powiązanym z Polską lub systemem prawnym takim samym lub podobnym do zalegalizowanej struktury w Polsce, poszkodowany może mieć możliwość zaangażowania swojego kraju pochodzenia w celu wszczęcia roszczenia przeciwko innemu. Osoba powiązana z firmą może potrzebować natychmiastowej pomocy prawnej w celu opracowania sprawy.

Nawet jeśli wypadek zdarzy się w obcym kraju, osoba ta może mieć możliwość skorzystania z polskiej pomocy prawnej w celu dochodzenia roszczenia i podjęcia działań prawnych. Będzie jednak musiała najpierw skontaktować się z prawnikiem. Może się to okazać konieczne przez kontakt międzynarodowy. Prawnik może być zmuszony do ponownego rozpatrzenia sprawy, gdy poszkodowany przebywa jeszcze w innym kraju, aby ustalić, czy sprawy sądowe zwalniają go z tego kraju lub czy musi złożyć wniosek w tym miejscu. Czynniki sprawy i zaangażowane strony mogą zmienić lokalizację i miejsce, w którym sąd podejmie roszczenie.

Najlepiej więc skorzystać z pomocy prawnej specjalisty, który zna ten odłam prawa od lat i niezmiennie aktualizuje wiedzę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>