Hydroizolacja – niezbędna w każdym budynku

Zniszczenia spowodowane przez wodę i wilgoć mogą siać spustoszenie w każdej siedzibie firmy lub mieszkaniu. Gdy prowadzi to do poważnych problemów, takich jak pleśń i uszkodzenia strukturalne, rozwiązanie może być kosztowne. Aby uniknąć kosztów i kłopotów związanych z uszkodzeniem wody po fakcie, wystarczy po prostu zaufać elementom hydroizolacyjnym zintegrowanym z budynkiem podczas jego budowy.

metal-2673999_960_720

Elementy zewnętrzne budynku stanowią jego pierwszą linię obrony przed:

  • czynnikami atmosferycznymi,

  • wyciekami

  • uszkodzeniami wody.

Ponadto materiały wewnętrzne służą do wzmocnienia zewnętrznej powłoki budynku. Upewnienie się, że oba są odpowiednio uszczelnione, jest kluczowym elementem ochrony Twojej siedziby biura lub mieszkania przed wyciekami i uszkodzeniami wody. Zrozumienie, gdzie znajdują się najbardziej wrażliwe obszary elewacji budynku i wiedza om tym, kiedy należy się zwrócić do profesjonalisty, ma zasadnicze znaczenie dla ochrony Twojego budynku przed zalaniem.

Kluczowe elementy hydroizolacji

Zewnętrzna fasada i związane z nią elementy obwiedni budynku stanowią kluczowe elementy systemu hydroizolacji budynku. Ciągłe narażanie się na zanieczyszczenia pogodowe spowoduje, że te elementy ulegną pogorszeniu, wymagając naprawy i wymiany różnych części systemu.

Powłoka budynku składa się z fasady, tarasów dachowych, grodzi i wszystkiego, co znajduje się na zewnątrz. Ponadto elementy zewnętrzne są zabezpieczone materiałami wewnętrznymi, więc gdy jesteś na tarasie, zazwyczaj pod płytkami do chodzenia są membrany wodoodporne, które są częścią systemu impregnacji wodoodpornej Pierwszą linią obrony są oczywiste materiały, które widzisz, a za nimi jest seria membran hydroizolacyjnych.

Ponieważ pod fasadą znajduje się integralna część systemów hydroizolacji, budynki są wodoodporne podczas budowy. Odpowiednia hydroizolacja budynków zapewnia, iż oprócz fasady fundament jest również wodoodporny, aby zapobiec wyciekom pod powierzchnią ziemi.

Przed wykończeniem, takim jak cegły i nawierzchnie które są instalowane podczas budowy, musisz zainstalować te membrany hydroizolacyjne. Są skoordynowane z systemem drenów i systemów drenażowych, ponieważ pewna ilość wody przenika do budynku, a dreny i przelewy umożliwiają wodę, która przedostaje się do budynku, zanim dotrze do wnętrza.

Zasadniczo każda część budynku wystawiona na działanie elementów jest podatna na zużycie, a zatem może stanowić punkt penetracji wilgoci. Konkretnie, dach, fundament, ściana parapetu i okna są podatne na przecieki.

Bardzo często budynek ocieka z góry w dół, ponieważ w większości przypadków woda gromadzi się na szczycie budynku. Obszary te muszą być odpowiednio skonstruowane i zawierać membrany hydroizolacyjne i systemy obróbki blacharskiej, okna budynku są również wrażliwymi miejscami, ponieważ wokół okien znajduje się wiele otworów, które muszą być odpowiednio uszczelnione i, aby zapobiec przenikaniu wody. obszar to cegła lub spoina między cegłami, czyli ten materiał, który wygląda jak cement, ponowne skierowanie cegły zastępuje zaprawę i pomaga chronić budynek przed wodą wchodzącą przez fasadę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>