Ile można zarobić na Wszystkich Świętych?

Wszystkich Świętych czyli coroczne święto przypadające na 1 listopada, jest od dawna świetnym sposobem na zarobienie pokaźnej sumy pieniędzy. Każdy stara się wyciągnąć ile się da gdziekolwiek z kogokolwiek ale największe pieniądze robi się straganach ze zniczami i kwiatami. Stragany te są rozbijane najczęściej przed kościołami i cmentarzami ale ostatnio chęć szybkiego dorobienia się spowodowała, że stoiska ze zniczami są w wielu innych miejscach. Wiele sklepów z artykułami ogrodniczymi inwestuje w znicze i wystawia je na sprzedaż. Także kioski ruchu nie pozostają w tyle.

Ile można zarobić na sprzedaży zniczy?

Dużo zależy od miejsca w którym postawiło się stragan oraz od asortymentu jakim się handluje. Przeważnie stragany ze zniczami mają pełną ofertę różnych lamp. Zwykłe wkłady do zniczy kosztują od 1 zł do 5 zł, w zależności od wielkość pojemnika. W zniczach także jest duża rozpiętość cenowa, od 1 zł nawet do 40 zł za pokaźne znicze z ornamentami lub rzeźbionymi podobiznami świętych. Generalnie im więcej masz na straganie, tym większa szansa, że więcej zarobisz. Klienci są leniwi, lubią mieć wszystko w jednym miejscu. Jak raz wyciągają portfel z torby to chcą zapłacić za wszytko za jednym zamachem. Dlatego otwierając stragan ze zniczami, powinieneś zaopatrzyć się we wszystko co tylko będzie potrzebne odwiedzającym cmentarz. Czyli znicze, wkłady do zniczy, długie zapałki, kwiaty, wiązanki i parę innych przedmiotów, które z pewnością znajdziesz w specjalistycznych hurtowniach.

Na czym jeszcze można zarobić?

Oprócz sprzedaży artykułów związanych z obchodzeniem święta Wszystkich Świętych, zarobić można również na sprzątaniu nagrobków. Wiele osób fizycznych podejmuje się takiej pracy usługowej ponieważ nie wymaga ona dużej wiedzy w temacie a popyt jest stosunkowo duży. Jednorazowe sprzątanie nagrobka kosztuje od 40 do 60 zł. Większe firmy (przeważnie te, które umiejscowione są przy cmentarzach np. produkcja nagrobków) stosują nawet abonamenty na całoroczne opiekowanie się nagrobkami. Taka usługa abonamentowa kosztuje średnio od 300 do 600 zł.

Sprzedaż zniczy i innych artykułów świątecznych to dobry biznes ale niestety nie dla wszystkich. Konkurencja na tym rynku jest spora więc na pewno możemy liczyć na różne nieuprzejmości od innych, starych sprzedawców, którzy będą musieli podzielić się z nami potencjalnymi klientami.

Ostatnio zauważa się także prywatne stragany w obrębie kościoła, które prowadzą księża z danej parafii. Oni również chcą zarobić, to sprawa oczywista. Klient zawsze wybierze stragan z niższą ceną lub z lepszą dostępnością.

 
Może zainteresuje Cię również praca w Katowicach?
Praca Katowice przedstawiciel handlowy

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Witall pisze:

    Straganami rządzi Urząd Miasta. Kasują chore kwoty za postawienie stoiska na chodniku bez względu na zysk ze sprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>