Ile zarabia agent ubezpieczeniowy i od czego zacząć sprzedaż ubezpieczeń

real-agent-talk

Jesteś jeszcze przed kursem na agenta ubezpieczeniowe. Najpierw się zastanawiasz, ile w ogóle można zarobić jako agent. Na to jak wyglądają zarobki agenta ubezpieczeniowego ma wpływ wiele czynników.

Od oczywistych – staż, doświadczenie, do tych mniej przewidywalnych – jak liczba posiadanych już w portfelu klientów, czy też umiejętność budowania relacji pozwalających na zdobywanie klientów z polecenia.

Jest kilka źródeł informacji w Internecie, w których możesz znaleźć odpowiedź na pytanie „jakie są zarobki agenta ubezpieczeniowego”.

Pierwsze z takich źródeł to artykuł pod tytułem „Ile zarabia agent ubezpieczeniowy” pod adresem http://marketingdla.pl/ile-zarabia-agent-ubezpieczeniowy/.

Znajdziemy tam esencję tego co mówi się na forach internetowych. Są tam też cytaty z agentów ubezpieczeniowych, opisujących wysokość zarobków w sprzedaży ubezpieczeń.

W temacie tego ile można zarobić w tej pracy wypowiedziało się ponad 10 agentów ubezpieczeniowych.

To ile agent ubezpieczeniowy zarabia, zależy oczywiście też od tego jakie ubezpieczenia sprzedaje.

Przy ubezpieczeniach komunikacyjnych zarobki będą inne niż przy sprzedaży ubezpieczeń na życie.

Zimne telefony, umawianie spotkań i ubezpieczeniowi klienci z polecenia

Zarobki osoby zajmującej się sprzedaż ubezpieczeń są też uzależnione od tego ile leadów ubezpieczeniowych zdobywa, ile wykonuje zimnych telefonów, ile umawia spotkań z klientami ubezpieczeniowymi, oraz jak dużo klientów zdobywa z polecenia.

Kolejne źródło wiedzy z którego warto skorzystać szukając informacji o tym, ile zarabia się w ubezpieczeniach, to grupa na Facebooku „Mistrzowie Marketingu i Sprzedaży Ubezpieczeń”.

Zupełnie osobnym tematem który opiszemy w innym tekście są zarobki agenta ubezpieczeniowego w multiagencji, lub zarobki OWCA.

Na to jak dużo zarabia agent ubezpieczeniowy będący świeżo po kursie na agenta… ma też wpływ to od jakich czynności zacznie on swoją pracę.

Od czego zacząć skuteczną sprzedaż ubezpieczeń

Tematowi jak zacząć skuteczną sprzedaż ubezpieczeń, będąc tuż po kursie na agenta ubezpieczeniowego, Marcin Kowalik poświęcił cały odcinek swojego podcastu „Marketing i sprzedaż dla agenta ubezpieczeniowego”.

Wyjątkowo nie ma tam mowy o legendarnej „liście stu” – czyli liście rodzin i znajomych, którym należy sprzedaż ubezpieczenie na początku.

Autor pochyla się tam nad zagadnieniami związanymi z szybkim wsparciem sprzedaży dzięki kanałom internetowym.

W tekście możemy przeczytać o konkretnych poradach jak zacząć skuteczną sprzedaż ubezpieczeń.

Jak rządzić na Facebooku jako agent ubezpieczeniowy

Z kolei wypowiedzi samego agenta ubezpieczeniowego możemy się spodziewać podczas Szczytu Ubezpieczeniowego 2018. Szczyt Ubezpieczeniowy to jedyna w Polsce internetowa konferencja podczas której agenci ubezpieczeniowi i menadżerowie towarzystw ubezpiezpieczeniowych mogą obejrzeć specjalnie dla nich przygotowane szkolenia video.

Michał Hładki podczas jednego ze szkoleń opowie o tym jak On prowadzi swój fanpage na Facebooku i jak dzięki tym działaniom zwiększa sprzedaż ubezpieczeń.

Więcej informacji o szkoleniu „Jak rządzić na Facebooku jako agent ubezpieczeniowy” znajdziemy tutaj: http://szczytubezpieczeniowy.pl/jak-rzadzic-na-facebooku-jako-agent-ubezpieczeniowy/.

Przeczytaj również:
https://www.oferujemyprace.pl/praca-sprzedazy-wyglada/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>