Instalacje, zlewy i pralki – co jeszcze o karierze hydraulika wiedzieć warto?

Hydraulik instaluje i naprawia rury dostarczające wodę i gaz, a także odprowadza je z domów i firm.

plumber-3451414_960_720

Instaluje również instalacje gazowe i hydrauliczne, takie jak wanny, zlewy i toalety oraz urządzenia, w tym zmywarki i pralki.

Szybkie fakty o karierze hydraulika

Hydraulicy zarabiają bardzo dobrze. Większość hydraulików ma pracę w pełnym wymiarze godzin. Około jednej dziesiątej wszystkich hydraulików pracuje na własny rachunek. Perspektywy zatrudnienia w tej dziedzinie są doskonałe, według Biura Statystyki Pracy. Oczekuje się, że zatrudnienie wzrośnie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów w latach 2019–2029.

Ale co dokładnie robi hydraulik?

Jak pracodawcy opisują obowiązki zawodowe hydraulików? Aby się przekonać, zwróciliśmy się do specjalistów z hydraulicywroclaw.pl aby zobaczyć, co mają do powiedzenia pracodawcy. Oto kilka przykładowych obowiązków.

Hydraulik:

  • Instaluje, konserwuje i naprawia systemy wody zimnej, gorącej wody i pary, w zakresie jego obowiązków są też zawory, rurociągi, ogólnie urządzenia wszystkich typów.

  • Odblokowuje kanały, toalety, zlewy i tym podobne.

  • Utrzymuje wymagane formularze operacyjne i zapisy oraz zapewnia właściwe wykorzystanie wszystkich przypisanych urządzeń sklepowych.

  • W przypadku nieprawidłowego działania lub awarii, wizualnie przeprowadzi inspekcję osprzętu lub sprzętu i użyje odpowiedniego sprzętu testowego, takiego jak manometry ciśnieniowe i próżniowe, aby określić przyczynę i lokalizację problemów.

  • Utrzymuje wszystkie instalacje, armaturę i rurociągi.

  • Dba o poprawę komfortu i stylu życia klienta.

Dlaczego mógłbyś nie chcieć być hydraulikiem?

  • Prawdopodobnie będziesz musiał pracować wieczorami i weekendami.

  • Będziesz musiał pracować w godzinach nadliczbowych, co może oznaczać, że jesteś w pracy dłużej niż osiem godzin dziennie i ponad 40 godzin tygodniowo.

  • Będziesz musiał reagować na sytuacje awaryjne, być może będziesz musiał regularnie być pod telefonem.

  • Hydraulicy często doznają obrażeń, w tym oparzeń, skaleczeń i upadków.


Jak zostać hydraulikiem?

Większość hydraulików odbywa szkolenie poprzez odbycie praktyki, która łączy nauczanie w klasie z płatnym szkoleniem w miejscu pracy. Staże są sponsorowane przez związki zawodowe i pracodawców i trwają od czterech do pięciu lat.

Będziesz potrzebować dyplomu ukończenia szkoły średniej lub równoważności i musisz mieć ukończone 18 lat, aby zostać przyjętym do programu. W szkole dowiesz się o lokalnych kodeksach i przepisach, czytaniu planu i bezpieczeństwie.

Od hydraulików wymaga się posiadania licencji na pracę w większości miast i gmin w kraju i za granicą. Oprócz konieczności posiadania od dwóch do pięciu lat doświadczenia, w zależności od miejsca wydania licencji, należy również zdać egzamin.

Jakie umiejętności miękkie będą Ci potrzebne?

Aby pracować w tym zawodzie, będziesz potrzebował pewnych umiejętności miękkich. Są to mocne strony, które pozwolą Ci odnieść sukces w pracy. Np. umiejętności słuchania, bo będziesz musiał zwracać uwagę na to, co mówią Ci klienci, aby zrozumieć ich problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>