Izolacja – pomagamy wybrać najlepszą dla siedziby Twojego biura!

Rolki i maty – lub koce – są elastycznymi produktami wykonanymi z włókien mineralnych, takich jak włókno szklane i wełna mineralna. Dostępne są w szerokościach dostosowanych do standardowych odstępów między słupkami ściennymi i poddasza lub legarami podłogowymi – jest to jedna z opcji, którą możesz wybrać na izolację.

architecture-192192_960_720

Inna opcja? Luźna izolacja jest zwykle wykonana z:

  • włókna szklanego

  • wełny mineralnej

  • celulozy w postaci luźnych włókien lub granulek z włókien.

Powinna być wdmuchiwany do przestrzeni za pomocą specjalnego sprzętu pneumatycznego. Materiał wdmuchiwany łatwo dopasowuje się do wnęk budowlanych i poddaszy wraz z wszystkimi ich drutami, kanałami i rurami, dzięki czemu doskonale nadaje się do miejsc, w których trudno jest skutecznie zainstalować inne rodzaje izolacji.

Sztywna izolacja piankowa to kolejna opcja, która jest zazwyczaj droższa od powyższych, ale jest bardzo skuteczna w poszyciu ścian zewnętrznych, poszyciu wewnętrznym ścian piwnic i specjalnych zastosowaniach, takich jak włazy strychowe. Izolacja z pianki natomiast może być wdmuchiwana do ścian, na powierzchnie poddasza lub pod podłogę w celu zaizolowania i zmniejszenia wycieku powietrza. Możesz użyć małych pojemników ciśnieniowych z izolacją piankową w miejscu, aby zmniejszyć wycieki powietrza w otworach i pęknięciach, takich jak ramy okienne i drzwiowe oraz przebicia elektryczne i hydrauliczne.

Istnieją dwa rodzaje izolacji piankowej – zamknięte komórki i otwarte komórki. Oba są zwykle wykonane z poliuretanu. W przypadku pianki o zamkniętych komórkach komórki o dużej gęstości są zamknięte i wypełnione gazem, który pomaga piance rozszerzać się, wypełniając przestrzeń wokół niej. Pianka o zamkniętych komórkach jest najbardziej skuteczna, a jej wartość izolacji wynosi około R-6,2 na cm grubości. Komórki piankowe o otwartych komórkach nie są tak gęste i wypełnione powietrzem, co nadaje izolacji gąbczastą teksturę. Wartość izolacji piankowej z otwartych komórek wynosi około R-3,7 na cm grubości.

Jaką izolację wybrać?

Rodzaj izolacji, którą powinieneś wybrać, zależy od tego, w jaki sposób będziesz go używać i oczywiście musisz zwrócić uwagę na swój budżet. Podczas gdy pianka o zamkniętych komórkach ma większą wartość R i zapewnia większą odporność na wilgoć i wyciek powietrza, materiał jest również znacznie gęstszy i jest droższy w montażu. Pianka o otwartych komórkach jest lżejsza i tańsza, ale nie powinna być używana poniżej poziomu gruntu, gdzie mogłaby wchłaniać wodę. Skonsultuj się z profesjonalnym instalatorem izolacji, aby zdecydować, jaka izolacja pozioma fundamentów bądź innej części siedziby Twojej firmy jest najlepsza dla Ciebie.

Szybkie wskazówki dotyczące izolacji

Podczas instalowania izolacji postępuj zgodnie z tymi wskazówkami! Uwzględnij przy wyborze izolacji czynniki, takie jak:

  • klimat

  • projekt budynku

  • budżet.

Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją montażu producenta i zakładaj odpowiednią osłonę ochronną podczas instalowania izolacji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – lepiej oddaj to zadanie specjalistom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>