Jak bezpiecznie brać kredyty

Jeżeli chcesz mieć coś więcej niż standardowe wyposażenie Twojego domu, lepszy samochód, większy telewizor i tym podobne towary nazwijmy to luksusowe, zmuszony jesteś pracować 2 razy dłużej, 2 razy ciężej lub zrobić skok na bank. Można oczywiście osobiście podjąć pożyczkę w banku, a nawet wirtualnie po przez internet. Ta druga opcja jest szczególnie dobra, ponieważ mamy do dyspozycji wiele porównywarek kredytów, które na jednym listingu przedstawią nam wszystkie oferty kredytów bankowych, które są dostępne w internecie.

Kredyty dla wszystkich

Kredyty to dla wielu osób jedyna szansa na posiadanie czegoś z górnej półki. Branie kredytów to domena osób szczególnie nie cierpliwych, które nie mają w sobie na tyle silnej woli aby odkładać pieniądze na koncie i kupić dany produkt za gotówkę. Banki są w tym wypadku podejrzliwie hojne i bardzo chętnie udzielą nam pożyczki.

Witryny sklepowe bombardują nas super ofertami cenowymi na laptopy, pralki, meble i inne towary. Na każdej z nich widzimy napis raty 0%. Ale nie dajmy się oszukać, do kredytu 0% doliczane są różne opłaty dodatkowe takie jak ubezpieczenia, opłaty za korespondencje itp. Kredyt to kredyt i wiąże się on zawsze z dodatkowymi kosztami. Ktoś przecież musi zarobić na ryzyku jaki jest ofiarowanie nam w ciemno jakiegoś towaru luksusowego.

Symulacja dochodów i wydatków

Jeżeli jesteśmy zmuszeni na wzięcie kredytu w banku lub po przez internet, warto jednak zrobić sobie symulację przychodów i rozchodów w danym miesiącu z uwzględnieniem raty kredytu. Dobrze jest też dodać do wydatków jakiś procent kwoty, która będzie przeznaczona na niespodziewane wydatki, takie jak naprawa samochodu, wycieczka szkolna dziecka, wybita szyba itp. Jeżeli taki bilans wyjdzie nam na plus, nawet nie wielki można założyć, że poradzimy sobie ze spłatą kredytu.

Kto nie powinien brać pożyczki w banku?

Nietrudno zgadnąć, że każda osoba, która nie ma stałego i pewnego źródła dochodów nie powinna brać kredytu w banku. Jest jednak grupa osób, która bierze pożyczkę w banku pomimo tego iż doskonale wie, że nie da rady go spłacać. Jeżeli jednak coś bardzo chcesz nie mając na to całej potrzebnej gotówki pomyśl o tym aby odłożyć chociaż 30% wartości towaru a tylko część wziąć na kredyt. To znacznie obniży koszty kredytowanie Ciebie po przez bank a w razie czego, gdy stracisz płynność w dochodach, kwota jaka pozostanie Ci do spłaty będzie dużo niższa.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt?

Istotne jest też, aby nie brać kredytów w instytucjach o podejrzanej przeszłości lub o nieznanej marce. Rożne parabanki powstają na rynku jak grzyby po deszczu, dlatego zanim weźmiemy kredyt w jakimś nieznanym banku, koniecznie sprawdźmy kto jest jego właścicielem i jaka jest jego sytuacja na rynku. Pomocny będzie w tym internet oraz Komisja Nadzoru Finansowego.

1 Komentarz

  1. marcelkani pisze:

    Kredyty 0% to największa ściema. Zawsze coś tam doliczają. Kiedyś gościu w Media Markcie nie chciał się zgodzić na rezygnacje z ubezpieczenia bo niby za duża kwota była telewizora a niskie dochody. banda oszustów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>