Jak błyskawicznie przelewać pieniądze?

ecommerce-2301933_960_720

Chcesz przekazać komuś pieniądze jak najszybciej, ale nie możesz zrobić tego gotówką ze względu na odległość? W takim przypadku warto wykonać przelew. Jak zrobić to tak, aby doszedł do odbiorcy jak najszybciej?

Dzisiaj przelewy internetowe to już codzienność. Tak płacimy za rachunki, opłacamy zakupy, płacimy pracownikom czy przekazujemy podatki fiskusowi. Jeśli chcemy wykonać przelew, musimy tylko zalogować się na swoje konto w banku i wypełnić formularz. Jednak nie zawsze taki przelew sprawi, że pieniądze znajdą się u odbiorcy natychmiast.

Kiedy dojdzie zwykły przelew?

Zwykłe przelewy międzybankowe, czyli pomiędzy kontami w dwóch różnych bankach, odbywają się według sesji Elixir. W dni robocze w systemie tym mają miejsce trzy sesje rozliczeniowe przychodzące i wychodzące w godzinach 9:30, 13:30 i 16:00. Sesje rozliczeń w bankach odbywają się nieco później, przykładowo przelew możemy mieć u siebie o 12:00, 15:00 oraz 18:00.

Oznacza to, że zwykle pieniądze dochodzą tego samego dnia, ale tylko wtedy, gdy wykonaliśmy przelew wcześnie rano. Gdy był on wykonany po południu, pieniądze będą na koncie kolejnego dnia roboczego. Co powinniśmy zrobić wtedy, gdy zależy nam na szybszym przekazaniu środków?

Przelewy ekspresowe – kilka minut i już

Alternatywą dla zwykłych przelewów są przelewy ekspresowe. Są one realizowane przez kilka firm, ale wykonujemy je jak zwykłe przelewy bankowe. Takie przelewy on-line odbywają się jednak nieco inaczej. Firma pośrednicząca w transakcji ma rachunki w różnych bankach napełnione pieniędzmi.

Gdy zlecamy przelew na wskazane konto, firma pobiera od nas pieniądze, ale jednocześnie przelewa je ze swojego konta w tym samym koncie co konto odbiorcy. Wtedy pieniądze są księgowane od razu, ponieważ w rzeczywistości odbywają się dwa przelewy wewnątrzbankowe. Za taki przelew zapłacimy od 1 do 5 złotych.

Inną formą przelewów ekspresowych są płatności internetowe. W tym przypadku możemy wykonać przelew nie tylko na konto, ale też na e-mail czy numer telefonu, a nawet przez Facebooka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>