Jak możesz zadbać o zdrową dietę swojego pracownika?

produce_bez0bi

Podstawa dobrze prosperującej firmy to nie tylko dobry marketing i solidna reklama, ale i dobrzy pracownicy. Rzeczą wiadomą jest iż odpowiednia dieta i zdrowy styl życia przekłada się na znacznie lepsze wyniki w pracy zawodowej. Zazwyczaj pracodawcy nie przykładają uwagi na to jaki styl życia wiodą ich pracownicy. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak właściciele firm\pracodawcy mogą zadbać o zdrową dietę swoich pracowników, a tym samym przyczynić się do lepszego funkcjonowania firmy.

Badania wykazują, że wystarczy jeden dzień pod znakiem zdrowych nawyków, a wydajność pracowników wzrasta nawet o 25%, to tak wiele i niewiele, prawda? Droga do tych nawyków jest bardzo prosta. Jeżeli jesteś właścicielem firmy, a w lokalu posiadacie automaty z przekąskami typy chipsy, słodkie batoniki itd, warto pomyśleć o zamianie ich na automaty ze zdrową żywnością. W takich automatach możemy znaleźć wszystko co wiąże się z dobrze nam znanym “healthy food”, czyli kanapki, sałatki, dietetyczne batony, płatki zbożowe, a nawet owoce. Produkty są przechowywane w specjalnych opakowaniach oraz w odpowiedniej temperaturze tak, aby były zawsze świeże i łatwo dostępne. Pracownicy będą mogli śmiało sięgać po zdrowe, niskokaloryczne posiłki, przyczyniając się tym samym do zmiany diety, a w wyniku do lepszego funkcjonowania całego organizmu.

Kolejnym sposobem na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych do diety naszych pracowników jest korzystanie z usług firm cateringowych. Posiłki, które zamawiamy wcale nie muszą być stricte polską, ciężką kuchnią. W ofercie mnóstwa takich firm znajdziemy tak zwany “catering dietetyczny”. Firmy oferują zdrową, zbilansowaną dietę, a przy tym dowóz nawet pięciu posiłków w ciągu dnia do naszej placówki, jedyne o co musimy się postarać to znalezienie odpowiedniego dostawcy w naszej okolicy i przekonać pracowników, że jeść lepiej, znaczy żyć lepiej! :)

Praca w biurze, to jak wiadomo praca siedząca. Bardzo często możemy zauważyć że osoby prowadzące taki tryb narzekają na zwiększenie masy ciała, złe samopoczucie itd. Warto tu zwrócić uwagę na to w jaki sposób pracują “nasi ludzie”. Spędzanie 8 godzin przy biurku bywa nużące i wiąże się niejednokrotnie z sięganiem po słodkie lub słone przekąski. Przyznajmy szczerze, iż na wielu biurkach znajdziemy paczki ciastek, słonych paluszków, krakersów itd. Jeśli zależy nam na zdrowym pracowniku, zamieńmy takie paczki na paczki ze zdrowymi przekąskami. Owoce i warzywa to na prawdę niewielki wydatek, a także zaliczają się do prawidłowej diety. Identycznie kwestia ma się do innych miejsc pracy. Zamiast słodkich przekąsek zaproponujmy pracownikom owoce lub warzywa.

Inną praktyczną wskazówką może być zamiana kawy, której wypijamy hektolitry, a przyczynia się ona do odwadniania organizmu i wypłukiwania magnezu, na rozmaite rodzaje herbat. Jeśli rano pracownicy potrzebują zastrzyku energii, świetną alternatywą jest np. zielona herbata dostępna w szerokiej gamie smaków.

Jak widać o zdrową dietę może zadbać także pracodawca. Wystarczą tylko chęci i odpowiednie kroki opisane powyżej.

Więcej informacji na temat zdrowego trybu życia możesz uzyskać na stronie http://www.ekoflos.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Liucyna pisze:

    Pamiętajcie o owocach w waszej diecie. Jakby ktoś nie miał odpowiednich materiałów albo osób pomocnych podczas drogi jaką jest zdrowy tryb życia to polecam lekturę ze strony dieta warzywnoowocowa a harmonia ciała pdf. Mi bardzo pomogła.

  2. Kazek Maj pisze:

    Jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby ktoś dostawał od pracodawcy za darmo catering. Gdybym mógł, chętnie skorzystałby m z takiej diety. Na tej stronie można zamówić np. https://elite-diet.pl/ tylko 3 posiłki – akurat do biura i taniej niż na cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>