Jak skutecznie dotrzeć do klienta?

01.04---meble-i-design-popr-222

W każdym biznesie kluczowe jest opracowanie właściwej strategii działania oraz konsekwentne trzymanie się ustalonych założeń. Proces docierania do klienta, przez wzbudzenie zainteresowania proponowaną przez nas ofertą, aż do jego całkowitego pozyskania, jest rozbudowany i czasochłonny. Wymaga dużego zaangażowania, ponieważ przez cały czas trzeba zabiegać o zadowolenie odbiorców, aby polecali nasze usługi innym oraz sami chcieli ponownie z nich skorzystać. Warto więc wiedzieć, co i jak należy zrobić w tym celu.

Droga internetowa

Wielokrotnie słyszeliśmy stwierdzenia, że jeśli brakuje Cię w Internecie, to po prostu nie istniejesz. Żyjemy w 38-milionowym kraju, z którego blisko połowa codziennie zagląda do sieci. Nic więc dziwnego, że wirtualna obecność jest tak istotna w świecie współczesnego biznesu.

Obowiązkowym punktem jest firmowa strona internetowa. Musi ona informować jaki jest charakter naszej działalności, czym dokładnie się zajmujemy oraz jakie osiągnięcia i sukcesy mamy już na koncie. Warto też powołać się na opinie klientów i partnerów zawodowych. Niezbędne jest też podanie wszystkich danych kontaktowych, aby łatwo można było nas odszukać. Witryna powinna być na bieżąco aktualizowana, np. poprzez zamieszczanie bieżących informacji i ważnych komunikatów.

Nasze istnienie w sieci nie może ograniczać się wyłącznie do zbudowania strony. Należy też zadbać o dobrą komunikację z internautami. Umożliwiają to przede wszystkim serwisy społecznościowe, które jako jedyne zapewniają kontakt w czasie rzeczywistym. Możemy na bieżąco odpowiadać na pytania i komentarze fanów oraz angażować ich do różnych aktywności, np. poprzez organizowanie konkursów. Tego typu interakcje pozwolą nam stworzyć pewną grupę osób, która może stale powiększać się, w miarę naszych kolejnych działań. Dodatkowo zwróci uwagę na to, że firma jest niezwykle zaangażowana, co tylko podkreśli i poprawi jej pozycję rynkową.

Budowanie świadomości marki

Identyfikacja firmy jest potrzebna do tego, aby klienci zdawali sobie sprawę z tego, kto oferuje im najkorzystniejsze rozwiązania. Jest to kolejny złożony proces, który możemy przyspieszyć poprzez podejmowanie różnych akcji promocyjnych.

Najoczywistszym pomysłem wydaje się kampania reklamowa. Ogólnopolska promocja może być zbyt kosztowna jak na budżet firmowy, dlatego warto ograniczyć ją do lokalnego rynku. Musimy mieć na nią trafiony pomysł. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już tylko informacja o nazwie przedsiębiorstwa, jego zakresie usług i lokalizacji. Im bardziej oryginalny pomysł, tym większa szansa na zapisanie się w świadomości konsumenta.

Dobrą reklamą naszej firmy może być też nieszablonowy punkt sprzedaży. Zainwestowanie kilku tysięcy złotych w wybudowanie lub zakupienie tzw. „wysepki” promocyjnej, np. ze strony www.stoisko.com oraz wynajęcie kilku metrów kwadratowych powierzchni w popularnym miejscu, jak np. galeria handlowa czy supermarket, może być dobrą okazją na trafienie do większej rzeszy klientów.

1 Komentarz

  1. Liszka Adam pisze:

    W Lublinie byliśmy na XX Targach Rolniczych i widziałem parę ciekawych stoisk wykonanych przez różne Polskie firmy. Na prawdę robiły wrażenie! No i cieszy to, że to polskie produkty a nie z importu jak było do tej pory. Jedno z lepszych stoisk miała firma rolnicza reklamowana przez http://nowoczesnafarma.pl/. Dwu pozimowe stoisko z balkonem :) Na górze bufet dla spragnionych. Fajna sprawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>