Jak sprzedać niepotrzebne rzeczy – poradnik początkującego minimalisty

people-2563491_960_720

Zbędne przedmioty skutecznie zagracają nasze mieszkanie, a także negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Zobacz, jak sprzedać niepotrzebne rzeczy.

Moda na oczyszczanie przestrzeni ma o wiele głębszy sens niż mogłoby się to początkowo wydawać. Odkryto, że uporządkowana przestrzeń sprzyja porządkom w głowie i w codziennym życiu. Ponadto zagracone pomieszczenia pochłaniają mnóstwo czasu bowiem wymagają nieustannego sprzątania.

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy z domu – 7 prostych kroków:

1. Nieprzerwany szał porządków domowych

Przeznaczmy na porządki jeden cały dzień, dzięki temu mogą okazać się skuteczniejsze. Nieprzerwany szał porządków pozwala nam na sprawne i bezwzględne pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy. Zaś domowe porządki rozłożone na kilka etapów mogą wpłynąć na nasze decyzje przez co to co miało wylądować wczoraj w koszu, dziś się jeszcze może przydać.

2. Selekcja rzeczy

Aby dokonać selekcji należy wziąć trzy kartony lub trzy worki na śmieci. Do jednego wrzucamy rzeczy nienadające się ani do oddania, ani na sprzedaż. Tutaj lądują tylko rzeczy uszkodzone, niekompletne, słowem przeznaczone na śmietnik. Kolejny worek będą to rzeczy w miarę zadbane, sprawne, które po prostu komuś oddamy. W trzecim worku umieszczamy wszystkie zadbane i kompletne rzeczy, które będziemy mogli przeznaczyć na sprzedaż.

3. Czyszczenie przedmiotów

Prawda jest taka, że oddanie komuś brudnych, zanieczyszczonych i niezbyt atrakcyjnie wyglądających rzeczy jest po prostu powodem do wstydu. Nawet jeśli oddajemy rzeczy za darmo to powinniśmy zrobić to ze swego rodzaju klasą. Rzeczy przeznaczone na sprzedaż również wymagają czyszczenia, niekiedy prania i prasowania. Pamiętajmy, że ich atrakcyjność ma niebywały wpływ na skuteczność sprzedaży.

4. Estetyczne zdjęcia

Pamiętajmy, że zdjęcia telefonem mogą być równie ładne co te robione aparatem. Istotną rolę gra tutaj światło. Pamiętajmy, aby zdjęcia robić w świetle dziennym (najlepiej przy oknie). Dobrze, jeśli zdjęcia są robione na jednolitym tle, jeśli nie mamy takiej możliwości postarajmy się, aby przedmioty były przedstawione w uporządkowanej przestrzeni.

5. Ogłoszenia

Zwięzłe, poprawnie napisane ogłoszenie również ma tutaj istotne znaczenie. Aby zaoszczędzić swój czas jak i czas potencjalnych kupców, umieść w ogłoszeniu wszystkie istotne parametry i opisz ewentualne uszkodzenia i mankamenty. Nie zapomnij o zawarciu w ogłoszeniu korzyści wynikających z posiadania danego przedmiotu.

6. Prawidłowe pakowanie

Wybierz opakowanie dostosowane do rodzaju i gabarytów przedmiotu. Pamiętaj także o zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń w formie wypełniaczy czy folii strech.

7. Wysyłka

Postaraj się, aby przesyłka była najtańsza, bowiem tania wysyłka często ma decydujący wpływ na zakup. Zbyt duże koszty w wielu przypadkach są przyczyną rezygnacji. Aby znaleźć najtańsze przesyłki kurierskie warto skorzystać z porównywarki cenowej, która znajduje się na stronie: epaka.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>