Jak stworzyć projekt restauracji, który emanuje atmosferą i komfortem?

Fiskebar-MAIN

Restauracje są rajem dla ludzi, którzy mogą tam zjeść posiłek, zrelaksować się i miło spędzić czas. Idealny projekt restauracji powinien zatem być środowiskiem zgodnym z estetycznymi i funkcjonalnymi potrzebami klienta. Punktem wyjścia jest wybór motywu swojej restauracji, który łączy jedzenie i doświadczenie razem. Pomaga również w wyobrażaniu sobie idealnych klientów i budowaniu wszystkiego z myślą o nich.

lazienkiabc.plPodczas gdy przyciągające uwagę elementy, takie jak dziwaczna łazienka czy fajny mural, są niezbędne, oświetlenie, układ i aranżacja są najważniejszymi cechami wystroju restauracji. Świetna restauracja nie powinna rozpraszać gości w rozkoszowaniu się nad posiłkami i przy rozmowie, jednak powinna przyczynić się do tego, aby doświadczenie stało się niezapomniane, a gość chciał tam wrócić. Oto kilka wskazówek na temat tego, jak stworzyć projekt restauracji, który emanuje atmosferą i komfortem.

Dodanie stylu dzięki minimalistycznym półkom

Tworzenie regałów w wystroju restauracji może mieć duży wpływ na cały projekt. Zachowanie widocznych półek na minimalnym poziomie projektu dodaje styl i funkcjonalność do restauracji. Podczas gdy regały restauracyjne i przechowywanie w kuchni są ważne dla personelu, półki w jadalni powinny stanowić element kreatywny i dekoracyjny. Lokalizacje półek i zawartości na półkach są tym, z czym można można eksperymentować, aby zobaczyć, co dodaje atmosferę i styl. Nie ustawiaj półek w stosach ani nie umieszczaj ich zbyt blisko stołów, ponieważ stworzy to wystrój, który będzie rozpraszał. Dobrym pomysłem są wizualizacje by sprawdzić różne koncepcje przed zdecydowaniem się na jedną, konkretną.

Roślinność – świeża i naturalna

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie rośliny do projektowania restauracji. Rośliny to zawsze świetny sposób na dodanie życia i koloru do wnętrz, w domu, biurze lub restauracji. W przypadku Twojej restauracji możesz stworzyć niepowtarzalne wrażenia dla swoich klientów, wyróżniając jej wnętrze na tle innych. Innym sposobem, aby restauracja wyglądała świeżo i żywiołowo, jest zastąpienie roślin i zmiana typów kwiatów w zależności od okoliczności czy sezonu. Rośliny w Twojej restauracji będą wyglądać najlepiej, jeśli będą dobrze zadbane i perfekcyjnie przycięte. A szczególnie ważne w przypadku żywności jest upewnienie się, że nie ma tam opadłych liści, ani też nic nie leży na stole, na krześle lub na podłodze – dla celów higienicznych.

Prezentowanie lokalnej sztuki

Dobrze jest używać lokalnej sztuki w projektowaniu restauracji, pokazuje ona poczucie wspólnoty
Można bardzo przyciągać nowych gości, tworząc restaurację dla lokalnych artystów. Prezentacja lokalnego artysty może dodawać głębi i kolorów do ścian, ale także wspiera inne lokalne firmy w społeczności. Wykonaj research artystów w swojej okolicy i zaproś ich, aby zobaczyli, co mogą zrobić z Twoją przestrzenią. Taki artysta najprawdopodobniej zaprosi swoją rodzinę i znajomych do obejrzenia swojej sztuki i przy okazji wypróbowania przysmaków dostępnych w restauracji.

1 Komentarz

  1. Bartek pisze:

    Jeśli urządzasz łazienkę, warto zadbać o to, by wszystkie elementy jej wyposażenia pochodziły od dobrych i sprawdzonych producentów. Wystrój i akcesoria mają przecież posłużyć przez długie lata. Na sklep http://www.lazienkiabc.pl można znaleźć bogatą gamę akcesoriów i elementów wyposażenia, które pozwalają na zakup wszystkiego, co potrzeba, w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>