Jak wejść w świat projektantów luksusowych wnętrz? Rozmawiamy z ekspertem!

Czy możesz zarobić tyle samo pieniędzy, co dyrektor kreatywny w Louis Vuitton? Czy znajomość mody i trendów jest ważna, jeśli chcesz być szefem największej agencji projektowej w Polsce wśród wielu innych prestiżowych marek? Czego powinieneś się uczyć na studiach, aby przygotować się do kariery jako wielki szef, który zleca luksusowe salony do wykonania?

living-room-2046668_960_720

Renata Cicha, założycielka jednego z takich świetnie prosperujących bur projektowych zrobiła karierę, stawiając na najlepszych ludzi i pracując na najlepszych luksusowych markach na świecie. Tutaj daje nam wgląd w to, jak możemy przeniknąć pozłacany świat luksusowych wnętrz, by być w nich wielkim graczem?

Czy kariera w branży luksusowej jest lukratywna w porównaniu do kariery w finansach? W jaki sposób?

Kariera w branży luksusowej może być niezwykle lukratywna. Jednak jest to również związane z wartością branży, w której pracujesz. Branża projektowania luksusowych wnętrz jest jako branża warta miliard dolarów, choć zdecydowanie więcej inwestuje się w sferę finansów. Nie oznacza to, że ktoś, kto ma tytuł wiceprezesa w biurze architektonicznym, nie może zarobić tyle, co osoba na poziomie kierowniczym w dziale finansowym. Wartość fiskalna zależy od twojej firmy i od roli, jaką w niej grasz.

Jak dostać się do luksusowego przemysłu? Kiedy powinieneś zacząć się na to przygotowywać?

budowa sztucznych skał Im wcześniej tym lepiej, ale nie powiedziałbym, że to coś nowego. Każda branża, w której pracujesz, zawsze jest łatwiejsza do zdobycia gdy siedzisz w niej od dawna. Oczywiście, można również obrócić si,ę w inną stronę kariery na dowolnej pozycji, którą aktualnie trzymasz. Marketing, sprzedaż i branding mogą być takie same dla wielu branż. Każdy próbuje sprzedać produkt, sprzedać go konsumentowi i jeszcze bardziej wzmocnić swoją markę. Branża luksusowa będzie wymagała innego rodzaju wariacji, jeśli mowa o w finansach – ale nie jest to niemożliwe, aby włamać się do sektora luksusowego, nigdy wcześniej nie doświadczając tego świata – oczywiście inaczej jeśli chce się być samym projektantem, tutaj trzeba rzecz jasna mieć właściwe doświadczenie.

Co powinieneś studiować na studiach? Czy istnieją stopnie, które pozwoliły z większą łatwością wejść przemysłu luksusowego projektowania wnętrz?

To naprawdę zależy od tego, co chcesz robić w tym luksusowym królestwie. Jeśli nie jesteś pewien swojej ścieżki, studiowanie marketingu, sprzedaży lub biznesu będzie korzystne w branży luksusowej, a nawet pozwoli na łatwe przejście do innej kariery, jeśli zdecydujesz się to zrobić w przyszłości.

Jakich zestawów umiejętności i kwalifikacji szukają luksusowi liderzy tacy jak http://luksusowe-wnetrza.pl/ gdy szukają najlepszych ludzi? Czy konieczna jest znajomość mody, stylu i trendów?

Absolutnie. Posiadanie wiedzy lub zainteresowanie branżą, do której dążysz, jest zawsze ważne zarówno dla ciebie, jak i dla agencji. Naprawdę możesz w czymś odnieść sukces, jeśli to twoja pasja. Posiadanie nieodłącznej wiedzy na temat dziedziny jest ważne, ale obok tego każdy udany projektant wnętrz luksusowych powinien posiadać wiedzę biznesową.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>