Jak wybrać idealną drukarkę do biura?

Druckmaschine

Jak wybrać idealną drukarkę do naszego biura? Laserową czy atramentową? Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach wybór jest prosty, a ilość oferowanych urządzeń ogromna. Współcześnie dużo mówi się o oszczędnościach i ekologii, że w dobie komunikacji elektronicznej ilość drukowanych dokumentów jest znikoma. Na pewno ograniczona, ale nie zaniechamy drukowania wielu firmowych dokumentów.

Tak więc, jak wybrać odpowiednie urządzenie? Jakie parametry? Możliwości?

Zadajmy sobie pytanie, co chcemy drukować i w jakich ilościach. Czytając niniejszy artykuł ,dowiesz się, jak wybrać idealną drukarkę do biura i na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze urządzenia.

Pamiętajmy, że wydruk laserowy jest trwalszy od atramentowego. Toner nie blaknie i jest odporny na wilgoć, a także na ścieranie. Stosowane w urządzeniach atramentowych tusze rozpuszczalnikowe rozmywają się pod wpływem wody, wilgoci i z czasem blakną.

Koszty druku w przypadku urządzeń laserowych są znacznie niższe (w czerni). Eksploatacja do popularnych urządzeń, czyli np tonery do HP LaserJet Pro M125nw są tanie i pozwalają na wydruk większej ilości stron niż w przypadku zwykłych tuszy atramentowych. Drukarki laserowe drukują również znacznie szybciej.

Zastanówmy się, czy potrzebujemy drukarko kolorowej, czy też wystarczy nam monochromatyczna. Urządzenia kolorowe są znacznie droższe, ale umożliwiają nam wydruk atrakcyjnych wizualnie dla odbiorcy dokumentów. W większości przypadków wystarcza nam wydruk standardowych rozmiarów A4, jeśli potrzebujemy wydruków na przykład w formatach A3, musimy liczyć się z większym kosztem zakupu urządzenia, lecz w zamian możemy tworzyć różnego rodzaju oferty, które będą bardziej czytelne.

Możemy także wybrać urządzenie wielofunkcyjne zawierające w sobie zarówno drukarkę, skaner, jak i kopiarkę. Często również fax.
Zwróćmy również uwagę na rozdzielczość druku. Przyjmuje się, że minimalna rozdzielczość druku formalnego to 600 x 600 dpi. Obecnie większość drukarek spełnia ten wymóg.

Szybkość druku a obciążenie urządzenia

Drukarka w firmieNa pewno każdy chciałby drukarkę, która w kilka sekund wydrukuje oczekiwany dokument. Jeśli mamy małą firmę, a różnica kilku sekund nie robi wielkiej różnicy, wystarczy nam urządzenie drukujące z prędkością do dwudziestu stron na minutę. Pamiętajmy również o miesięcznym obciążeniu drukarki. To bardzo ważny parametr, który odpowie nam czy wybrane urządzenie podoła mechanicznie naszym oczekiwaniom. Jeśli planujemy druk dwudziestu czy trzydziestu stron dziennie, praktycznie każda drukarka jest dla nas, jeśli zaś drukujemy ryzę papieru dziennie, zwróćmy uwagę na podane przez producenta maksymalne obciążenie urządzenia. Pamiętajmy, że najtańsze urządzenia z reguły posiadają limit zaledwie kilkuset stron! Bardzo ważnym i wygodnym rozwiązaniem jest podajnik papieru. Większość urządzeń dostępnych na rynku posiada pojemniki na papier z limitem około stu stron.

Podsumowując

Drukarki laserowe wydają się najrozsądniejszym wyborem ze względu na trwałość i jakość druku, a przede wszystkim niskie ceny tonerów do najpopularniejszych drukarek.

Źródło: https://inkhouse.pl

1 Komentarz

  1. JB pisze:

    Obecnie drukuję na atramentówce HP. W zasadzie wszystko spoko ale nie potrzebuję tylu kolorów bo w firmie jedziemy tylko czarno białe dokumenty. Do tego oryginalne wkłady (jakoś nie przekonaliśmy się jeszcze do zamienników) trochę kosztują. W tym inkhouse widzę, że drukowanie tonerami zamiennymi może zredukować koszty druku do nawet 3gr za stronę, a to już naprawdę kuszący argument za przejściem na laser + zamienniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>