Jak wygląda praca na produkcji

shutterstock_153408413 (1)

Praca na produkcji to specyficzne zajęcie. Z jednej strony obarczona koniecznością nadwyrężania swoich sił fizycznych i nierzadko zostawania po godzinach, z drugiej jednak, można tu znaleźć zatrudnienie bardzo często mimo braku doświadczenia, jak i kwalifikacji, a do tego pracownicy w większości przypadków po okresie próbnym dostają umowę o pracę. Co jest sporą zaletą.

Linia produkcyjna

Poszczególne zadania i charakter tejże pracy uzależniony jest przede wszystkim od branży i głównego kierunku działalności danego przedsiębiorstwa. Pracownicy jednak przede wszystkim obsługują linie produkcyjne. Często obowiązuje ich norma względem ilości, jak i jakości wytwarzanych produktów. Miejscem wykonywania ich obowiązków jest linia produkcyjna, ale i linia pakująca. Także linia przemysłowa w dedykowanych branżach.

Pracownik produkcji głównie odpowiedzialny jest za bieżącą obsługę linii produkcyjnej, a pośród typowych zadań wykonywanych w większości branż znaleźć można:

  • układanie towarów na taśmie produkcyjnej,
  • etykietowanie produktów,
  • pakowanie produktów,
  • przygotowywanie do wysyłki.

Kto jest najbardziej poszukiwanym pracownikiem?

Do pracy na produkcji poszukiwani są pracownicy zarówno wykwalifikowani, z doświadczeniem, jak i ci, którzy dotąd nie mieli do czynienia z daną branżą. Wiele firm chętnie szkoli nowych pracowników, uczy ich od podstaw produkcji, następnie nadzoruje i sprawuje kontrolę nad wykonywanymi zadaniami. Ci z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem poszukiwani są w takich przedsiębiorstwach, gdzie liczy się szybkie wdrożenie do pracy i nie ma czasu na szkolenie od podstaw.

Najpopularniejsze branże produkcyjne

Najbardziej popularne oferty pracy z zakresu produkcji, można znaleźć w branży samochodowej, w tym chemii samochodowej, produkcji środków spożywczych, materiałów budowlanych oraz chemii przemysłowej.

Każdy pracownik produkcji musi obowiązkowo przestrzegać przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Jest to o tyle ważne, iż ma się do czynienia z szeregiem zaawansowanych urządzeń, gdzie łatwo o uszkodzenie ciała. Do tego nieprzestrzeganie przepisów odnośnie użytkowania poszczególnych urządzeń może skutkować wykonaniem wadliwego produktu i obniżeniem jego jakości.

Praca na produkcji – dla kogo?

Osoby, które ubiegają się o pracę na produkcji, w dużej mierze nie muszą mieć wyższego wykształcenia, podczas rekrutacji jednak dobrze są widziane uprawnienia na prowadzenie wózków widłowych, umiejętność działania pod presją czasu, szybkość w działaniu, a co za tym idzie nastawienie na wykonywanie założonych celów ilościowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Rysiek pisze:

    Jak pracujesz “na godziny” to zobaczcie sobie tutaj http://znaczenie-godzin.pl/ :) Ciekawe co wam wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>