Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie szukając pracy?

Job interview recruitmentMówi się, że tylko raz mamy możliwość zrobić dobre pierwsze wrażenie i nie ma w tym ani cienia przesady! Zobacz co powinieneś zrobić, aby zostać dobrze zapamiętanym!

Jak odpowiednio ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Odpowiedź na zadane pytanie jest z pozoru banalna, ale uwierzcie, że to proste zagadnienie przysparza niekiedy trochę kłopotów. To jak osoba zaprezentuje się na rozmowie o pracę w głównej mierzy zadecyduje przecież czy zostanie zatrudniona w odwiedzanej placówce. Warto postarać się zatem o jak najlepsze wypadnięcie podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą, uwzględniając w to także ubiór. Jednak, co założyć, żeby nie wyglądać zbyt normalnie lub za oficjalnie?

Unikanie kłopotliwych sytuacji ubiorowych na rozmowie kwalifikacyjnej ma ogromne znaczenie. Jeśli zrobisz złe pierwsze wrażenie, jesteś na spalonej pozycji. Swój wygląd i prezencję warto dostosować zależnie do firmy, w której odbywasz rozmowę o pracę. Jasne jest, że inaczej ubierzesz się do banku, a inaczej np. do agencji reklamy. W banku wszyscy zawsze wyglądają elegancko, wiec możesz być pewien, że w takim miejscu obowiązuje strój ściśle elegancki. Biała bluzka lub biała koszula, żakiet czy garnitur zawsze się tam sprawdzą. Natomiast w przypadku „reklamowców”, można nieco zaszaleć, gdyż oni słyną ze stawiania na rozwiązania kreatywne i jeśli założysz coś bardziej ekstrawaganckiego, może wywrzeć to na nich pozytywne wrażenie. Oczywiście, nie przesadzaj też w drugą stronę, wszak nie chcesz też kojarzyć się z kiczem czy groteską – to oznaczałoby dla Ciebie dyskwalifikację już na wstępie.

Niezależnie od firmy, do której się udajesz, ubranie na rozmowie kwalifikacyjnej powinno być przede wszystkim czyste, niepomięte i schludne. Myślą przewodnią, tudzież niejakim kluczem, powinno być ubranie odpowiednie do zaistniałej okazji. Wśród pań odpadają więc dekolty i krótkie spódniczki. Panowie powinni za to powstrzymać się od założenia bluzy czy podartych trampek. Jeśli nie jesteście pewni czy dobrze robicie zakładając ten ciuch a nie inny, zawsze pozostaje wam koło ratunkowe w postaci wykonania telefonu np. do kadr, gdzie możecie uzyskać informację o zasadach obowiązujących pracowników w tym tych dotyczących ubioru w określonym przedsiębiorstwie.

Jak zrobić piorunujące wrażenie na przyszłym pracodawcy?

Mówi się, że pierwsze 30 sekund rozmowy o pracę i wrażenie, które się wówczas wywrze, jest najważniejsze i decyduje o tym, kto w jaki sposób zostanie oceniony. Oprócz odpowiedniego wyglądu, nie zapominajcie też zarazem o manierach i zasadach dobrego wychowania. W trakcie rozmowy warto mówić spokojnie i wyraźnie, a także z pewną dozą pewności siebie. Nie możecie też sprawiać wrażenia ludzi określanych jako przemądrzałych, dlatego istotne znaczenie ma przyjęcie odpowiedniej pozy i odpowiadania na pytania w taki sposób, aby temat fachowo rozwinąć, nie przedłużając na siłę swojej wypowiedzi.

Pozytywne wrażenie na pracodawcach robią osoby, które potrafią właściwie komunikować się pozawerbalnie, to znaczy nie przesadzają z gestykulacjach, nie wiercą się na krześle, nie uciekają wzrokiem, czym sprawiają, że są postrzegani za wykształconych i odpowiednio wykwalifikowanych, a także pewnych swego.

Pozostaje życzyć trafnych decyzji i powodzenia w poszukiwaniu swojej wymarzonej pracy!

Więcej wskazówek związanych z kwestiami zatrudnienia znajdziesz na stronie http://kadrowo-placowe.info.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Lucyna123 pisze:

    Od siebie mogę dodać ponadto co napisano w artykule, że ważne są także niuanse w ubiorze. Nie do każdej pracy można ubrać wszystko. Ważny też jest makijaż. Jego odpowiednie dobranie do charakteru pracy. Znaczenie ma także biżuteria jaką nosimy w pracy. Ja korzystam ze sklepu http://www.alicejo.pl/ ponieważ mają tam bardzo ciekawe wzory biżuterii sztucznej w świetnych cenach. Mogę za nie wielkie pieniądze założyć coś na siebie na każdą okazję. Polecam i miłej pracy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>