Jakie obowiązki wiążą się z biznesem laweciarskim?

reflection_in_a_car_side_mirror-1000x667

Na polskim rynku możemy zauważyć rosnące zapotrzebowanie na usługi związane z pomocą drogową. To sprawia, że powstaje coraz więcej firm z taką właśnie ofertą. Interesuje Cię pomoc drogowa jako pomysł na własny biznes? Sprawdź, z jakimi obowiązkami wiąże się biznes laweciarski.

Fachowa pomoc droga jest ratunkiem dla wielu kierowców, w szczególności, gdy podróżują poza swoim miejscem zamieszkania, lub po innym kraju. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w czasie podróży będziemy brać udział w wypadku, czy może pojazd odmówi nam posłuszeństwa. Małe usterki niektórzy są w stanie sami usunąć, ale co z tymi poważniejszymi? Wtedy najskuteczniejszym rozwiązaniem okazuje się pomoc drogowa. Na rynku działa wiele tego typu firm, oferujących usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Jakie dokładniej obowiązki wiążą się z tego typu działalnością?

Na czym polega świadczenie pomocy drogowej?

Biznes laweciarski opiera się głównie na transporcie pojazdów uszkodzonych w wyniku kolizji, wypadku lub awarii. Takie pojazdy przewozi się bezpośrednio z miejsca awarii lub wypadku do serwisu, ubezpieczalni lub też w inne miejsce wyznaczone przez zainteresowanych. Jednak coraz częściej można zauważyć, że samochody z lawetą wykorzystywane są też do transportu sprawnych pojazdów, np. z firmy do firmy, od osoby prywatnej do kupca lub autokomisu. Istnieje także pomoc drogowa Niemcy, która może dostarczyć pojazd w wybrane przez klienta miejsce. Tego typu firma zwykle obsługuje całe Niemcy i jest w stanie błyskawicznie sprowadzić auto do Polski. Co ważne, tego typu firma jest w stanie zapewnić przewóz każdego typu pojazdu, nie tylko samochodu osobowego, ale także busa, motocyklu, przyczepy, czy maszyny rolniczej.

Jakie jeszcze obowiązki wiążą się z biznesem laweciarskim?

Tak naprawdę zakres usług świadczonych przez tego typu firmy bywa bardzo zróżnicowany. Jeśli ktoś na swoim biznesie chce dobrze zarabiać, powinien pomyśleć o rozszerzenie swojej działalności o inne usługi. Zastanawiacie się o jakie? Na pewno warto do obowiązków firmy włączyć standardową pomoc drogową, która będzie obejmowała m.in. wymianę uszkodzonego koła i wulkanizacji, awaryjnym odpaleniem pojazdów, czy dowóz paliwa. Obsługa kolizji i wypadków drogowych również może być ciekawą ofertą. Jest wiele osób, które chętnie skorzysta z kompleksowego wsparcia związanego z likwidacją szkód na miejscu zdarzenia, jak również pomoc prawną dla poszkodowanych, holowanie uszkodzonego pojazdu oraz samochód zastępczy dla kierowcy lub przewóz wraz z pojazdem do miejsca docelowego. Im bogatszy wybór opcji, tym lepiej biznes laweciarski będzie prosperował. Dlatego warto na bieżąco poszerzać ofertę o coraz nowsze i lepsze rozwiązania, które sprostają wymogom rynku i oczekiwaniom klientów.

Podsumowując, biznes laweciarski może wiązać się tylko z transportem różnego typu pojazdów na lawecie. Jednak w tym przypadku nie należy oczekiwać, że firma zapewni bardzo duże dochody. Lepiej po stawić na wielozadaniową działalność, która kompleksowo będzie realizować pomoc drogową – od małych awarii, po kolizje, czy udział w wypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>