Dom jednorodzinny czy nowe mieszkanie?

Zdjęcie 3_800x534Zastanawiasz się nad tym co wybrać – nowe mieszkanie w mieście czy może dom jednorodzinny na przedmieściach? Jakie zalety charakteryzują oba te rozwiązania? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

W ostatnich latach w Polsce buduje się mnóstwo zarówno domów jednorodzinnych jak i bloków mieszkalnych. Wyraźnie zatem widać, że oba rozwiązania są doceniane przez wielu Polaków. Które z nich będzie dla Ciebie najlepsze? Rzecz jasna należy wziąć pod uwagę zalety i wady każdej z tych opcji i wybrać tą, która najlepiej będzie dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zalety zakupu nowego mieszkania od dewelopera

Cena nowego mieszkania zależy przede wszystkim od jego lokalizacji. W centrum takich dużych miast jak Wrocław koszty zakupu przekraczają obecnie próg 10 tys. złotych za jeden metr kwadratowy mieszkania. Z drugiej strony bardzo wielu inwestorów woli zamieszkać na obrzeżach tego typu wielkich aglomeracji, ciesząc się na co dzień ciszą i spokojem, o których w sercu miasta niestety można już zapomnieć. We Wrocławiu na osiedlach peryferyjnych można kupić mieszkania w naprawdę rozsądnych cenach. Przykładem może być osiedle Maślice, na którym można kupić mieszkania nawet w cenach ok. 5 tys. za metr kwadratowy w ofercie dewelopera Omega Buildings. Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania ze względu na stosunkowo niewielkie potrzebne osobiste zaangażowanie w realizację inwestycji. W przypadku domu jednorodzinnego trzeba się liczyć z tym, że nawet, jeśli całą budową zajmuje się jedna firma budowlana, to na każdym etapie będzie do podjęcia mnóstwo rozmaitych decyzji. Koniecznych też będzie wiele działań, które są zbędne w przypadku zakupu mieszkania. Do zalet zakupu mieszkania deweloperskiego zalicza się także niewielkie zaangażowanie potrzebne do dbałości o jego prawidłowy stan techniczny, natomiast mieszkając w domu jednorodzinnym trzeba liczyć się z samodzielnym organizowaniem wszelkich pojawiających się usterek w budynku.

Dlaczego inwestorzy decydują się na dom jednorodzinny?

Dla wielu osób życie w domu jednorodzinnym jest niezwykle atrakcyjne głównie z uwagi na duży poziom prywatności, nie trzeba liczyć się z hałasami dobiegającymi od uciążliwych sąsiadów. Nie musimy się także sami obawiać, że podczas przeprowadzania remontu czy organizowania hucznej imprezy komuś z sąsiedztwa byśmy przeszkadzali. Zwłaszcza w okresie trwającej pandemii docenia się także posiadanie przydomowego ogrodu, w którym można spędzać miło czas przebywając na przymusowej kwarantannie. Budując dom jednorodzinny można także dowolnie zaplanować każdy jego zakamarek, co niewątpliwie ma ogromne przełożenie na codzienny komfort życia.

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania we Wrocławiu lub jego bezpośrednim sąsiedztwie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkań od dewelopera Omega Buildings.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>