Czym jest konto maklerskie?

pexels-rodnae-productions-8370423Konto maklerskie jest inaczej nazywane rachunkiem inwestycyjnym. To narzędzie każdego profesjonalnego i początkującego inwestora. Aby założyć takie konto, trzeba dowiedzieć się, czym dokładnie jest to pojęcie. Co jest najważniejsze? Czego dotyczy to zagadnienie?

Rachunek inwestycyjny

Jest to pewien rodzaj rachunku, który służy do zlecania transakcji kupna i sprzedaży na giełdzie. Ponadto, pozwala przechowywać papiery wartościowe. Warto wiedzieć, że konto maklerskie jest prowadzone w elektronicznej wersji przez biura maklerskie. Jeśli chcemy inwestować w akcje, obligacje i inne papiery wartościowe, z pewnością wymagane jest założenie konta maklerskiego. Rachunek maklerski założymy bez względu na to, jakie kwoty chcemy przeznaczać na inwestowanie. Na początku warto postawić na małe kwoty, a z czasem można powiększać portfel inwestycyjny.

Konto maklerskie – co jest istotne?

Niezwykle ważny jest wybór rachunku maklerskiego. Nasze konto maklerskie powinno być zgodne z celem działań. Jak dokonać wyboru? Podczas podejmowania decyzji, trzeba mieć na uwadze następujące kwestie:

  • Jak zamierzamy działać na giełdzie?
  • Czy chcemy inwestować okazjonalnie, czy też codziennie?
  • Czy można postawić na bezpłatne prowadzenie konta maklerskiego?
  • Jak wygląda prowizja?

Jeśli mowa o kosztach, zalecane jest szukanie takich kont, które mają niewielkie prowizje. Ponadto, postawmy na rachunek z niezbyt rozbudowanym katalogiem opłat dodatkowych. Im mniejsza opłata za prowadzenie konta, tym lepiej dla inwestora.

Zagraniczne konto maklerskie

Co ciekawe, w ostatnim czasie coraz większym uznaniem cieszy się możliwość lokowania kapitału na zagranicznych pakietach. Klienci jasno wskazują, że interesuje ich głównie rynek amerykański. Poszukują zatem dodatkowych stóp zwrotu i dywersyfikują swoje portfele, wliczając w skład instrumenty notowane za granicą. Istotne jest to, że inwestorzy, którzy chcą postawić na zagraniczne akcje, powinni liczyć się z większą prowizją. W ofercie zazwyczaj dostępne są akcje z giełd w Londynie, Szwajcarii, Frankfurcie, czy też Nowym Jorku. Nie bez znaczenia są mniej popularne parkiety, z Grecji lub Kanady.

Jak widać, posiadanie konta maklerskiego jest koniecznością wtedy, gdy chcemy obcować z akcjami i obligacjami. W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost działań inwestycyjnych na giełdzie. Coraz więcej osób poszerza swoją wiedzę w tej dziedzinie i chce rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w akcje, obligacje oraz inne papiery wartościowe. Pierwszy krok to założenie konta maklerskiego.

Polecamy również stronę wszywkaalkoholowawroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>