Czym jest karboksyterapia pod oczy i plastyka powiek?

czym-jest-karboksyterapia-pod-oczyNiechirurgiczne terapie zyskują coraz większą popularność wśród osób decydujących się na skorzystanie z zabiegów kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Jednymi z najchętniej wybieranych metod są karboksyterapia oraz plastyka powiek Katowice. Pacjenci mogą poddać się obu zabiegom w specjalistycznej klinice Beauty Medica.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu przy użyciu igły dwutlenku węgla w tkanki podskórne, po to by zintensyfikować przepływ krwi, tlenu oraz substancji odżywczych w określonym obszarze. Przyczynia się to do regeneracji miejsc zabiegowych, uszkodzenia komórek tłuszczowych, zniwelowania cellulitu oraz zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i bardziej wygładzona. Dodatkowo karboksyterapia Katowice redukuje cienie i worki.

Terapia zaliczana jest do metod bezinwazyjnych i bezpiecznych. Podczas iniekcji pacjent nie odczuwa bólu, jedynie niewielki dyskomfort spowodowany wstrzykiwaniem dwutlenku węgla pod skórę.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii

Karboksyterapia to bardzo skuteczna metoda kosmetologiczna, która ma szerokie zastosowanie. Wskazania do zabiegu to:

– cellulit,

– rozstępy,

– blizny,

– zmarszczki,

– cienie i worki pod oczami,

– łysienie,

– wiotka skóra,

– nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jak w przypadku każdej terapii istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

– choroby nowotworowe i chemioterapia,

– ciąża,

– epilepsja,

– choroby płuc, układu odpornościowego, krwi,

– nadciśnienie,

– choroby grzybicze, wirusowe, bakteryjne,

– podwyższona temperatura.

Czym jest blefaroplastyka powiek?

Blefaroplastyka powiek, czyli plazma, to niechirurgiczna metoda, która liftinguje, zmniejsza ilość skóry oraz napina górne powieki, dzięki czemu zostaje przywrócony właściwy kształt i kontur powiek, a okolice oczu odzyskują zdrowy wygląd.

Zabieg polega na emitowaniu plazmy azotowej. Wytwarzana energia doprowadza do skurczów skóry i efektu cieplnego, co regeneruje, pozwala zredukować nadmiar tkanki, a także stymuluje produkcję kolagenu.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu blefaroplastyki powiek

Chcą przystąpić do blefaroplastyki powiek, pacjent powinien się uprzednio zapoznać ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do zabiegu.

Wskazania:

– blizny pooperacyjne i potrądzikowe,

– rozstępy,

– wiotka skóra (brzuch, łokcie, kolana),

– zmiany skórne, takie jak brodawki czy włókniaki,

– zmarszczki np. kurze łapki, bruzda nosowo-wargowa.

Przeciwwskazania to ciąża, cukrzyca oraz choroby:

– psychosomatyczne,

– oczu,

– tarczycy,

– układu nerwowego,

– nowotworowe.

 

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>