Kariera w finansach i pożyczkach – poznaj możliwości!

Od doradców finansowych, przez zasoby ludzkie, po kariery w branży nieruchomości – wchodząc w biznes i finanse należysz z pewnością do tych ludzi, którzy cieszą się faktami i liczbami, a już na pewno tym że mają możliwość wykorzystania swoich umiejętności analitycznych. W niniejszym przewodniku pokazujemy różne ścieżki zawodowe w branży, edukację, szkolenia i stopnie potrzebne specjalistom, narzędzia, z których korzystają, aby osiągnąć sukces, oraz wspomnimy na temat tego co większość osób interesuje najbardziej: wynagrodzenie.

oferujemy szybka

Studenci, którzy postawili na edukację w zakresie finansów biznesowych, znajdą dla siebie mnóstwo profesjonalnych ścieżek kariery. Podczas gdy wszystkie te kariery wymagają solidnych podstaw w zasadach finansowych, każda kariera wymaga innego podejścia. Dowiedz się o różnych ścieżkach kariery w biznesie, w tym o obowiązkach zawodowych i wymaganej edukacji czytając niniejszy artykuł.

Księgowi

Księgowi są odpowiedzialni za sporządzanie deklaracji podatkowych i ustalanie, ile pieniędzy komu się należy. Mogą również kontrolować sprawozdania finansowe firmy, aby zapewnić przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów i regulacji. Inne obowiązki mogą obejmować:

  • tworzenie budżetu dla klientów,

  • zbadanie, czy w organizacji występuje niegospodarność finansowa,

  • zadbać o przygotowywanie wewnętrznych raportów dla menedżerów do wykorzystania przy podejmowaniu decyzji biznesowych.

Księgowi również wydają zalecenia, w jaki sposób organizacja może obniżyć koszty i zmaksymalizować zyski.

Wymagania

Licencjat z rachunkowości, finansów lub dziedzin pokrewnych jest zwykle wymagany dla stanowisk na poziomie podstawowym, choć niektórzy księgowi mogą uzyskać te stanowiska wraz z dyplomem i doświadczeniem.

Analitycy budżetowi

Finanse są siłą napędową każdej organizacji, dlatego konieczne jest, aby informacje o sprawach pieniężnych były aktualne i dokładne. Analitycy budżetowi pomagają organizacjom publicznym i prywatnym w utrzymaniu porządku finansów. Odbywa się to poprzez analizę wniosków budżetowych w celu zapewnienia ich dokładności i kompletności. W ich obowiązkach jest również:

  • konsolidacja budżetów różnych działów w ramach organizacji

  • pilnowanie wydatków klienta, aby wydatki nie przekraczały ustalonych budżetów

  • przewidywanie potrzeb finansowych firmy.

Analitycy budżetowi muszą również być informowani o prawie i zrozumieć, w jaki sposób prawodawstwo wpłynie na finanse ich klientów, nawet jeśli w grę wchodzi wyłącznie mała pożyczka online.

Wymagania

Analitycy budżetowi potrzebują tytułu licencjata z dziedziny finansów, biznesu, rachunkowości, statystyki lub ściśle powiązanej dziedziny.

Analitycy finansowi

Gdy firmy potrzebują pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji podatkowych, korzystają z wiedzy analityków finansowych. Specjaliści ci doradzają, jakie inwestycje powinny podejmować firmy, a także osoby prywatne, i wyjaśniają, dlaczego transakcje te są prawidłowe. Chcesz poznać więcej stanowisk w budżecie i finansach? Śledź nasz portal regularnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>