Kilka niebanalnych pomysłów na nagrodzenie pracowników

best-employee-gift-ever

Motywacja pracowników zależy nie tylko od poziomu wynagrodzenia, ale również od wielu pozafinansowych benefitów. Im ich więcej, tym większa pewność, że pracownik będzie zadowolony z pracy i nie będzie szukał zatrudnienia u konkurencji.

Sposoby motywowania pracowników w ostatnich czasach mocno ewoluowały. Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym sposobem nagrodzenia podwładnych były premie przyznawane co miesiąc lub raz na kwartał czy inny przedział czasu. Aktualnie premie, choć oczywiście również są nadal popularne, nieco ustąpiły miejsca innym benefitom.

Ubezpieczenia medyczne i karty do klubów fitness

Popularnymi benefitami w wielu firmach są dodatkowe ubezpieczenia medyczne i na życie, które umożliwiają korzystanie z fachowej pomocy lekarskiej prywatnie, a jednocześnie bez żadnych dodatkowych opłat. To bardzo doceniane przez pracowników rozwiązanie, szczególnie w czasach, gdy do lekarzy wielu specjalności bardzo trudno się dostać. Równie popularnym benefitem są karty na siłownię czy do klubów fitness, dzięki którym z tych atrakcji również można korzystać całkowicie za darmo. Pracownicy chętnie z takich rozwiązań korzystają. Podoba się to szczególnie osobom aktywnym, które i tak na siłowniach czy w klubach fitness bywają – dzięki temu mogą oszczędzić całkiem sporo pieniędzy.

Wyjazdy są ciekawą formą nagradzania pracowników

Ciekawą formą nagradzania pracowników są różnego rodzaju wyjazdy integracyjne, które umożliwiają odpoczęcie od obowiązków zawodowych w wygodnych i komfortowych warunkach. Wiele firma stawia właśnie na takie sposoby motywowania pracowników. Niektóre osoby na wyjazdy integracyjne jeżdżą jak na wymarzone wakacje. Tego typu imprezy odbywają się zwykle w atrakcyjnych miejscach, w doskonałej klasy hotelach, na które wiele osób nie byłoby prywatnie stać. Wyjazdy integracyjne cieszą się dużą popularnością zarówno wśród wieloletnich pracowników, jak i młodej kadry. Przede wszystkim dlatego, że umożliwiają ludziom poznanie się poza firmą, bardziej na gruncie prywatnym. Takie wyjazdy po powrocie do pracy często mają przełożenie na lepsze zawodowe wyniki. Ludzie, którzy się dobrze poznali i się po prostu lubią, o wiele lepiej ze sobą współpracują i mają lepsze wyniki zawodowe.

Przed wyjazdem warto ustalić lokalizację

Aby jednak wyjazd był udany, warto zadbać o jego odpowiednią lokalizację. Chodzi nie tylko o komfortowy i elegancki hotel, ale również o ciekawą lokalizację. Wśród polskich firm dużą popularnością cieszy się wysyłanie pracowników w góry. To doskonałe miejsce, które oferuje wiele atrakcji nie tylko dla osób, które lubią jazdę na nartach czy wędrówkę po górskich szlakach. Warto jednak zadbać o to, by odpowiednio wcześniej wynająć dobrą bazę lokalową. Wynajęcie sprawdzonych noclegów na ostatnią chwilę może być trudne nie tylko w stolicy polskich gór Zakopanem, ale również w innych turystycznych miejscowościach. Hotele Zakopane to szeroki wybór miejscówek, wśród których każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie wynajmie i zarezerwuje miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>