Konopie konopiom nierówne! O różnicach w gatunku.

pexels-michael-fischer-606506Jeśli chodzi o olej CBD, wiele osób może zastanawiać się, czy konopie i marihuana to to samo? W końcu kannabidiol rzeczywiście pochodzi z konopi indyjskich. Odpowiedź na to pytanie technicznie brzmi: tak. Ponieważ oba pochodzą z gatunku konopi indyjskich Cannabis Sativa. Jednak ich właściwości znacznie się od siebie różnią.

Konopie

Termin „konopie” jest powszechnie używany do opisania niepsychoaktywnych form konopi indyjskich uprawianych do celów rolniczych i przemysłowych. Konopie to nazwa używana do opisania klasyfikacji Cannabis Sativa, która ma długie łodygi, smukłe liście i jedynie śladowe ilości związku psychoaktywnego THC, 0,2% lub mniej. Ta forma konopi znana jest z:

  • dużej zawartości kannabidiolu (który nie jest psychoaktywny),

  • niskiej zawartości tetrahydrokanabinolu (THC).


Z drugiej strony „marihuana” to termin używany do opisania Cannabis Sativa, która zawiera wysoki poziom THC. Tetrahydrokannabinol, znany również jako THC, to związek konopi indyjskich, który
w istocie jest psychoaktywny i odpowiada za wywoływanie uczucia „haju” najczęściej kojarzonego z konopiami indyjskimi. Klasyfikacja marihuany Cannabis Sativa zawiera duże ilości THC, które mogą osiągnąć poziom do 40%. Konopie zawierające te wyższe poziomy są uprawiane głównie do celów rekreacyjnych i medycznych.

Skąd pochodzi olej konopny?

Zwykle olej konopny wytwarzany jest z ekstraktów z całych roślin konopi, które naturalnie mają wysoką zawartość kannabidiolu. Konopie są uprawiane w optymalnych warunkach, zanim zostaną wysłane do laboratoriów posiadających certyfikat GMP w celu ekstrakcji.

Istnieje wiele sposobów ekstrakcji kannabidiolu z konopi, jednak nie wszystkie są bezpieczne. Najnowocześniejsza metoda ekstrakcji CO 2 to najczystszy i najbezpieczniejszy sposób wytwarzania ekstraktów, ponieważ wykorzystuje wyłącznie czyste powietrze. Olej konopny wysokiej klasy to mieszanka najlepszych ekstraktów z konopi i wysokiej jakości oleju z nasion konopi. Każdy olej występuje w różnych stężeniach.

Co to jest olej konopny o pełnym spektrum działania?

Konopie są nie tylko bogatym źródłem kannabidiolu, ale zawierają także inne fitokannabinoidy, które zwiększają korzyści ze stosowania produktów na bazie oleju konopnego. Aby wydobyć z konopi to, co najlepsze, stosowanie ekstraktów o pełnym spektrum działania, które zachowują integralność całej rośliny, jest niezbędne do odblokowania wszystkich jej zalet. Istnieje o wiele więcej związków niż tylko kannabidiol, które również mają korzystne właściwości, w tym CBN, CBG i CBDa, to tylko kilka.

Zdaje się, że oleje konopne zawierające więcej niż jeden związek są bardziej skuteczne. Bogactwo kannabinoidów i innych kofaktorów, takich jak terpeny, flawonoidy i woski, tworzy wszechstronny efekt zwany „efektem otoczenia”, w którym każdy związek i dodatkowy składnik działają ze sobą synergicznie.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej – zdecydowanie warto. Może to być ważny krok w kierunku lepszego samopoczucia dla Ciebie i Twoich bliskich.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>