Korepetycje z tańca – w jaki sposób je rozliczać?

active-activity-dance-175658Profesjonalni tancerze mają wiele możliwości zarabiania i dorabiania na tym, co potrafią robić najlepiej, czyli na tańcu. Wbrew pozorom, nie trzeba zakładać szkoły tańca i świadczyć usług na wielką skalę. Można również prywatnie oferować korepetycje z tańca, które cieszą się dużym zainteresowaniem osób ceniących indywidualne podejście do ucznia.

Korepetycje z tańca to doskonała alternatywa dla dużych szkół tańca. Podczas gdy szkoły tańca kraków prowadzą najczęściej zajęcia dla dużych grup kursantów, zajęcia indywidualne przeznaczone są zwykle dla jednej osoby. Dzięki temu osoba ucząca się tańczyć może liczyć na stuprocentową uwagę nauczyciela i mieć pewność, że będzie on jej poświęcał odpowiednią ilość czasu. Jeśli jednak chcemy oferować korepetycje z tańca, warto mieć jakieś miejsce do prowadzenia takich zajęć. W odróżnieniu od korepetycji z innych dziedzin, do tańca nie wystarczy zwykły pokój w mieszkaniu, a jest potrzebna o wiele większa przestrzeń. Kto chce uczyć tańca prywatnych uczniów, musi mieć dostęp do dużej, przestronnej, typowo tanecznej sali.

Jak rozliczać naukę tańca?

Nauczyciele tańca, którzy nie zatrudniają się w szkołach tanecznych, a decydują działać na własną rękę, najczęściej zakładają własną działalność gospodarczą. Rozliczają się więc w sposób podobny jak inne mikrofirmy, które świadczą usługi dla klientów. Choć rozliczenia finansowe w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej nie powinny być mocno skomplikowane, warto na początku skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego, które zajmie się wszystkimi formalnościami. Dzięki temu nauczyciel tańca będzie mógł skupić się na swoim zajęciu i na pracy z uczniami, zamiast siedzieć nad papierami i je wypełniać. Dobrze jest też pamiętać, że prowadząc działalność można sobie sporo wliczać w koszty. Jeśli udzielamy korepetycji z tańca, możemy sobie w koszty działalności wrzucić chociażby koszty dojazdu do ucznia, a także kwotę, jaką płacimy za wynajem profesjonalnej sali. O tych wszystkich odliczeniach warto pamiętać, gdyż dzięki temu można płacić dużo niższe podatki.

Czy korepetycje z tańca są opłacalne?

Wszystko zależy od tego, jak wiele czasu poświęcam y na ich udzielanie oraz jaką mamy renomę jako tancerze. Profesjonalni, wykształceni i doświadczeni tancerze mogą sobie liczyć dużo wyższe stawki niż początkujący nauczyciele tańca, którzy jeszcze nie zdążyli sobie wypracować odpowiedniej renomy. Zawsze jednak są to bardzo dobre stawki i jeśli mamy wielu stałych uczniów, można liczyć na dobre dodatkowe dochody. Większość nauczycieli, którzy na początku udzielają prywatnych lekcji tańca, prędzej czy później decyduje się na otworzenie własnej szkoły tańca. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu mogą mocno rozwijać swoją działalność, zwiększyć liczbę uczniów i zatrudnić nauczycieli. Jeśli mają renomę i popularność wśród uczniów, mogą też liczyć na to, że na brak kursantów nie będą narzekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>