Kiedy warto korzystać z pożyczek oddłużeniowych?

currency-3077900_640Pożyczka oddłużeniowa to popularny produkt finansowy. Jak sama nazwa wskazuje, służy głównie do tego, by pozbyć się zalegających długów. Czy jednak rzeczywiście opłaca się z takiej formy oddłużania korzystać?

Czym jest pożyczka oddłużeniowa?

Jest to pożyczka, którą z grubsza można porównać do kredytu konsolidacyjnego – chodzi o to, by zamiast kilku różnych zobowiązań finansowych mieć tylko jedno zadłużenie na lepszych warunkach. Po kredyt konsolidacyjny trzeba zgłosić się do banku, i co ważne, nie zostanie on udzielony osobie z długami. Co innego pożyczka oddłużeniowa. Jest ona oferowana przez firmy pożyczkowe, które kierują tego typu produkty właśnie do osób mających zaległe płatności.

Pożyczką oddłużeniową spłaca się inne zobowiązania, dzięki czemu można uniknąć dalszych, znacznie poważniejszych problemów wynikających z rosnącego długu u pożyczkodawcy. Dostać ją można mimo złej historii kredytowej, zobowiązań wobec komornika czy w trakcie postępowania windykacyjnego – jest to wielka różnica w porównaniu do kredytu bankowego.

Gdzie można dostać pożyczkę oddłużeniową?

Tylko w firmie pożyczkowej, banki nie oferują tego konkretnego produktu. Pożyczkę oddłużeniową można zaciągnąć przez internet, bardzo szybko i przy uproszczonych procedurach – potrzebny jest tylko dowód oraz wypełniony wniosek online. Dla osób mających poważne długi najlepsze będą pożyczki bez sprawdzania historii w BIK oraz rejestrach dłużników.

Wniosek można wypełnić w dowolnym momencie. Dane są weryfikowane najczęściej przez konto bankowe, następnie analizuje się sytuację finansową klienta, czyli wysokość jego zadłużenia oraz rodzaj zobowiązań. Firmy mogą zapytać o wysokość zarobków, ale pożyczka oddłużeniowa przysługuje także tym, którzy nie zarabiają wiele.

Jak wygląda spłata pożyczki?

Sposób spłaty pożyczki ustalany jest zazwyczaj indywidualnie, na podstawie informacji dotyczących danego klienta. Określa się nie tylko wysokość całej pożyczki, ale też kwoty poszczególnych rat – chodzi o to, by miesięczne płatności nie przekraczały zarobków dłużnika, w przeciwnym razie nie będzie on w stanie pozbyć się swojego długu.

Harmonogram spłaty jest dołączony do umowy i po wyrażeniu zgody przez klienta pożyczka oddłużeniowa zostaje uruchomiona. Pieniądze przelewane są najczęściej na konto bankowe dłużnika, choć możliwe jest także przekazanie gotówki.

 

Pożyczka oddłużeniowa wiąże się z różnymi dodatkowymi opłatami, jest więc dość droga dla klienta, niemniej pozwala się bezpiecznie pozbyć długów i zmniejsza ryzyko windykacji oraz rozpoczęcia postępowania komorniczego.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>