Kredyt z wkładem własnym – jak wysokie będzie ubezpieczenie?

adult-banking-blur-1288483 (1)Wiele osób, które kupują własne domy i mieszkania, musi mieć wkład własny, aby w ogóle móc składać wniosek o kredyt. Banki już od wielu lat nie udzielają bowiem kredytowania na sto procent wartości domu lub mieszkania. Jeśli więc chcemy w najbliższej przyszłości kupić własne M, warto zacząć odkładać pieniądze, które będą potrzebne na wkład własny.

Wkład własny w przypadku kredytu hipotecznego to spora ilość gotówki, którą trzeba zgromadzić. Najlepiej, aby były to oszczędności, a nie kwota pochodząca z innego kredytu. Może on bowiem znacznie obniżać zdolność kredytową i utrudniać otrzymanie kredytu w wybranej wysokości. Planując wzięcie kredytu na wysoką kwotę, warto dobrze przeanalizować rynek kredytowy i porównać ofertę co najmniej kilku banków. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że decyzja kredytowa jest najlepsza z możliwych. Dobrym rozwiązaniem może też być skorzystanie z usług doradcy finansowego, który oceni nasze możliwości kredytowe i pomoże dobrać kredyt dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Osoby, które decydują się na wzięcie kredytu hipotecznego, powinny pamiętać, że najlepszą opcją jest kredyt z ubezpieczeniem, dzięki któremu można spać spokojnie i nie bać się sytuacji losowych. Oczywiście, pod warunkiem, że ubezpieczenie faktycznie jest przemyślane, a jego oferta dopasowana do konkretnych potrzeb danego klienta. Dobre
ubezpieczenie kredytu od utraty pracy powinno gwarantować, że w razie braku dochodów klient będzie mógł zrobić sobie wakacje kredytowe i przykładowo nie spłacać kredytu do momentu, w którym znajdzie dodatkowe zatrudnienie. Niestety, bardzo często takie ubezpieczenie jest mocno obwarowane wieloma dodatkowymi obostrzeniami. Zdarza się więc, że nawet, gdy stracimy pracę, nie mamy możliwości skorzystania z ubezpieczenia.

Nie należy rezygnować

Wiele osób decyduje się na zrezygnowanie z ubezpieczenia, gdyż uważają, że i tak do niczego im się no nie przyda. Warto jednak w tej kwestii zachować rozsądek. Bardzo często zdarza się tak, że jeśli we wniosku kredytowym zaznaczymy opcję bez ubezpieczenia, bank odrzuci nasz wniosek kredytowy. Kredyty bez ubezpieczenia są bowiem bardzo ryzykowne dla kredytodawcy. W razie, gdy klient nie będzie spłacał swojego zobowiązania, bank będzie musiał przez długi czas dochodzić swoich roszczeń, co zdecydowanie nie jest najlepszą dla banku opcją. Jeśli natomiast kredytobiorca zaznaczy we wniosku opcję z kredytem, z pewnością cały wniosek będzie bardziej pozytywnie rozpatrzony, a bank udzieli kredytowania na większą kwotę niż bez ubezpieczenia. Z perspektywy kredytobiorcy kredyt z ubezpieczeniem na pewno jest droższy, jednak warto brać pod uwagę, że daje też wiele korzyści i pewności. Przy sięganiu po kredyt na wysoką kwotę zawsze więc warto rozważyć wszystkie umowy ubezpieczeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>