Kupowanie niepotrzebnych rzeczy – jak jeszcze możesz wpaść w dług?

money-93206_960_720Zarabianie pieniędzy może być łatwe, a wydawanie pieniędzy może być łatwiejsze. Wszyscy mamy takie potrzeby, jak nowe opony, nowa elektronika, nowe buty, nowe ubrania, ale wiele razy nie mamy na to wystarczających pieniędzy. Wydając pieniądze, których nie masz lub których nie masz na rachunkach sprawia, że możesz łatwo wpaść w cykl zadłużenia, który może być trudny do spłacenia.

Możesz zdecydować się na spłatę długu przy jednoczesnym kupowaniu rzeczy, których nie potrzebujesz. To tylko wydłuży cykl, powodując, że będzie on tak stresujący, że wpłynie to na nastrój, osobowość i ogólne samopoczucie.

Wyjście z cyklu zadłużenia nie jest łatwe, ale Doradca Finansowy Szczecin pracując z ludźmi takimi jak ty potrafi identyfikować czynniki, które mogą doprowadzić ludzi do zadłużenia, a także możliwości wyjścia z tego stanu.

Jak ludzie popadają w długi?

Przez lata opracowywano sposoby zadłużania się ludzi i mamy nadzieję, że pomoże to czytelnikom zidentyfikować ich sytuację finansową i ostatecznie pozwoli im znaleźć rozwiązania pozwalające uzyskać lepszą kondycję finansową.

Niektóre typowe czynniki, które powodują, że ludzie popadają w długi to:

Zmniejszony dochód – obniżenie wynagrodzenia z powodu skrócenia godzin lub wynagrodzeń
Zarządzanie pieniędzmi – wydawanie większej ilości pieniędzy na „zachcianki” zamiast „potrzeb”
Bezrobocie – zmiany statusu zatrudnienia mogą powodować cykl zadłużenia
Hazard – uzależnienia od hazardu i podobne problemy mogą powodować długi
Wydatki medyczne – wymagające opieki medycznej i braku ubezpieczenia lub rachunków, które są zbyt wysokie
Nieoczekiwane rachunki – rachunki często mogą być wyższe niż oczekiwano, a czasami mamy nieoczekiwane rachunki, które wydają się znikąd

Ważne jest, aby zrozumieć, co spowodowało konkretny przypadek, aby nie dopuścić do przejęcia życia. Określając, dlaczego jesteś w cyklu zadłużenia, możesz znaleźć rozwiązania i zacząć wprowadzać zmiany.

Jak dług wpływa na dobre samopoczucie osoby?

Osoby zadłużone mogą zacząć odczuwać zaprzeczenie, strach, panikę, złość, a w wielu przypadkach depresję. Każde z tych uczuć może mieć wpływ na życie rodzinne i zawodowe. Ważne jest, aby zidentyfikować te emocje i nauczyć się radzić sobie. Oto jak możemy zareagować na naszą sytuację zadłużenia, gdy czujemy się przytłoczeni:

  • Niedocenianie tego, ile jesteś winien
  • Nie odbieranie telefonu, gdy podejrzewasz, że dzwoni windykator
  • Pozostawienie rachunków nieotwartych, po prostu włożenie ich do szuflady lub wyrzucenie ich do kosza
  • Wmawiając sobie, że wszyscy są w tej samej sytuacji

Nie ignoruj rzeczywistości długu. To prawda, ale mamy też prawdziwe rozwiązania, które pomogą Ci przerwać ten cykl zadłużenia. Sporo ich znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowySzczecin/ – warto skorzystać z teh pomocy.

Zadłużenie nie oznacza końca świata. To trudne i rozumiemy, ale istnieją rozwiązania, które pozwolą wrócić na właściwe tory. Wyjście z cyklu zadłużenia wymaga cierpliwości i czasu, ale w końcu warto. Pierwsze jednak zrozum swoje nastawienie. Zrozum, dlaczego masz długi. Zrozum sytuację, w której się obecnie znajdujesz, i zobowiązaj się i swój umysł do wyjścia z niej!

Doradca Kredytowy Szczecin

Plac Rodła 8,
70-419 Szczecin
mail: biuro@ekspertfinansowy.org
+48 533 88 78 78

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>