Lustro z podświetleniem w salonie – czy to dobry pomysł?

lustro-z-podswietleniem-w-salonie_1015x800Salon spełnia wiele funkcji. Jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Znajdujemy w nim miejsce na wspólnie spędzany czas z domownikami i gośćmi. Nierzadko staramy się wygospodarować strefę sypialnianą. Mamy zatem do czynienia z przestrzenią, która wymaga praktycznego zagospodarowania, przemyślanego projektu, ale i aranżacji sprzyjającej odpoczynkowi czy koncentracji – w zależności od przeznaczenia danej strefy.

To właśnie w tym miejscu warto postawić na lustro z podświetleniem. Sprawdzi się ono zarówno jako praktyczny element wyposażenia, ale i dodatkowa dekoracja, a na tym nie koniec! Sprawdzamy, dlaczego warto postawić na podświetlane lustro w salonie.

Jaśniejsza i optycznie powiększona przestrzeń

Jeśli przemyślimy miejsce montażu lustra, zawiesimy je na ścianie w taki sposób, aby zwierciadło odbijało światło słoneczne, uda się uzyskać wrażenie, że salon jest większy niż wskazuje na to jego metraż. To zatem doskonałe rozwiązanie przede wszystkim do małych, niewymiarowych salonów.

W ten sam sposób można rozjaśnić każdy salon. Połączenie światła naturalnego wraz z tym pochodzącym z zainstalowanych lamp, a do tego z odbiciem w lustrze, sprzyja rozjaśnieniu salonowej przestrzeni.

Efekty te można podbić stosując podświetlane lustro, np. z oferty https://led-lustra.pl/. Można bowiem liczyć na dodatkowe źródło światła, na które nie trzeba wygospodarowywać jeszcze więcej miejsca. Podświetlenie jest bowiem wbudowane w ramę lustra, dzięki czemu znajduje się ono dokładnie w tym miejscu, w którym zawiesimy wybrane zwierciadło.

Podkreślenie aranżacji i dekoracyjnych elementów wyposażenia

Naprzeciwko zwierciadła może się znaleźć ciekawy obraz, dekoracyjny wazon lub pamiątkowa rzeźba. Równie dobrze może to być ściana, na której nie zawieszono żadnych dodatkowych elementów, bo zwraca ona na siebie uwagę fototapetą z przepięknym krajobrazem lub oryginalną strukturą.

Gdy ten ciekawy element dekoracyjny, rzeźba, obraz czy unikalne wykończenie ściany znajdują swoje odbicie w podświetlanym lustrze, w salonie zaczyna się dziać prawdziwa magia! To, co teoretycznie zwykłe i być może na co dzień niezauważalne, wreszcie wysuwa się na prowadzenie. Kryjące się w tłumie ozdoby czy dzieła sztuki wychodzą z cienia i przyciągają wzrok domowników, a także osób postronnych.

Dodatkowe i energooszczędne źródło światła

Nie sposób wspomnieć o tym, że podświetlane lustro jest niczym dodatkowy punkt świetlny. Co więcej, charakteryzujący się energooszczędnością, ponieważ w lustrach stosuje się LED-y. Mamy zatem do czynienia ze światłem, które nie wpływa negatywnie na rachunki za prąd, a do tego może występować w różnych barwach. To zaś pozostawia jeszcze większe pole do popisu pod względem aranżacji salonu.

Jeśli szukamy ciekawego, praktycznego, a zarazem unikatowego rozwiązania do salonu, postawmy na lustro z podświetleniem. Docenimy jego funkcjonalność i to, jak wpisuje się w wystrój salonu. A do wyboru mamy ogrom kształtów i rozmiarów luster z podświetleniem!

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>