Magazynowanie materiałów i gospodarka odpadami na placu budowy

abandonded-1017454_960_720Zgodnie z prawem każdy element placu budowy należy utrzymywać w „dobrym stanie” i utrzymywać w czystości w każdym miejscu pracy. Celem jest osiągnięcie tego, co zwykle nazywa się dobrym standardem „porządkowania” w całym zakładzie. Ponadto wszyscy wykonawcy muszą planować, zarządzać i monitorować swoją pracę, aby była wykonywana bezpiecznie i bez ryzyka dla zdrowia. Obejmuje to staranne planowanie, w jaki sposób miejsce będzie utrzymywane w czystości, oraz aktywne zarządzanie porządkiem.

Na standard sprzątania, który osiągniesz na miejscu, wpłynie Twoja skuteczność w obszarach takich jak:

  • Magazynowanie materiałów
  • Gospodarowanie odpadami

Co musisz wiedzieć?

Każdego roku około 1000 potknięć lub poślizgnięć na placach budowy wiąże się z złamaniem kości lub zwichnięciem stawów. Incydenty te mogą spowodować trwałe kalectwo i mieć ogromny wpływ zarówno na życie zawodowe, jak i osobiste. Wiele z nich jest spowodowanych po prostu dlatego, że coś stoi na przeszkodzie, na przykład materiały budowlane lub odpady.

Pamiętaj: rozsądne gospodarowanie materiałami jak recykling gruzu Warszawa może zmniejszyć ilość odpadów, obniżyć koszty, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo na miejscu i pomagając chronić środowisko.

Magazynowanie materiałów

Bezpieczne i wydajne przechowywanie materiałów zależy od dobrej współpracy i koordynacji między wszystkimi zaangażowanymi osobami, w tym klientem, wykonawcami, dostawcami i branżami budowlanymi.

W przypadku wszystkich projektów ustalenia dotyczące przechowywania materiałów powinny być omówione i uzgodnione między wykonawcami a klientem projektu. Większe projekty podlegające obowiązkowi zgłoszenia powinny zawierać ustalenia dotyczące przechowywania materiałów w planie fazy budowy.

Najważniejsze wskazówki dotyczące przechowywania materiałów w mniejszych projektach

Obszary magazynowe – wyznacz obszary składowania roślin, materiałów, odpadów, substancji łatwopalnych, np. Piankowych tworzyw sztucznych, łatwopalnych cieczy i gazów, takich jak propan oraz substancji niebezpiecznych, np. Pestycydów i chemikaliów do obróbki drewna.

Trasy dla pieszych – nie należy dopuszczać, aby magazyn „rozprzestrzeniał się” w sposób niekontrolowany na chodniki i inne chodniki. Nie przechowuj materiałów w miejscach, w których blokują drogi dostępu lub w miejscach, w których mogłyby to przeszkadzać w ewakuacji.

Materiały łatwopalne – zazwyczaj należy je przechowywać z dala od innych materiałów i chronić przed przypadkowym zapłonem. Porządek – utrzymuj porządek we wszystkich magazynach, zarówno w głównym kompleksie, jak i na samym placu budowy oraz planuj dostawy tak, aby ilość materiałów na miejscu była jak najmniejsza.

Gospodarowanie odpadami

Istnieją przepisy regulujące prawidłowe usuwanie odpadów, od odpadów niskiego ryzyka po odpady niebezpieczne. Przepisy te są egzekwowane przez władze lokalne. Jednak wszystkie wytworzone odpady mogą również stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników na miejscu, jeśli nie są odpowiednio zagospodarowane w trakcie trwania projektu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>