Czy zakup psa dla małego dziecka to dobry wydatek?

Widok dziecka z psem to uroczy obrazek. Warto jednak pamiętać, że nie należy kupować dziecku psa na prezent – zwierzę to nie zabawka, a dziecko nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb psa i odpowiednio się nim opiekować. Jednak pies może po prostu żyć w rodzinie, w której jest dziecko. Jaką relacje ma pies z dzieckiem?

Najczęściej jest tak, że pies w rodzinie uczy dziecka wielu przydatnych umiejętności, opiekuńczości i pewnej obowiązkowości.

A co w przypadku, gdy w rodzinie, w której jest pies, pojawia się niemowlę? Czy wtedy to będzie dobry zakup?

Niemowlę a pies

Kiedy pokazać niemowlę psu? Niektóre pary decydują się pokazać dziecko swojemu zwierzakowi od razu. Inni czekają z tym trochę – lepszą metodą jest właśnie oswoić nieco psa z zapachem i odgłosami dziecka, zanim mu je pokażemy. Zazwyczaj pies rozumie, że jest to nowy członek rodziny. Trzeba pamiętać jednak, że nie można zostawiać dziecka sam na sam z psem – pies bowiem może chcieć się bawić z niemowlęciem, a taka zabawa może skończyć się tragicznie.

dziecko i pies

Pies, który musi mierzyć się z przyjściem do domu nowej istoty, może być zwyczajnie zazdrosny o nią. W końcu niemowlęciu poświęca się niesamowicie dużo czasu. Co poradzić na tę zazdrość psa? Nie ma innej rady: trzeba także poświęcać psu uwagę, bawić się z nim, wymyślać mu różne gry. To sprawi, że pies się uspokoi i nie będzie tak zazdrosny o czas, jaki poświęca się niemowlęciu. Istotne jest również to, by dawać psu różne przysmaki – wtedy nasz pupil skojarzy sobie przyjście malca z czymś pozytywnym.

Jakie psy są najlepsze dla dzieci?

Dzieci często pragną mieć psa. Są one z nimi zaznajomione poprzez różne kreskówki, np. Psi Patrol, https://dzidzius.pl/maluch/psi-patrol-postacie-lista-bohaterow/. Pies jest zatem marzeniem wielu dzieci. Zwierzę w domu może mieć na dziecko pozytywny wpływ, zatem, jeśli reszta rodziny jest miłośnikiem psów, warto sprawić sobie jakiegoś przyjaznego czworonoga. Trzeba szukać takich psów, które mają w genach to, że są opiekuńcze i towarzyskie. Jednym zdaniem: szukać należy idealnych towarzyszy rodziny. Psy obronne czy myśliwskie nie będą pasować do tej roli.

Pies idealny dla dziecka to taki, który jest cierpliwy, delikatny, empatyczny. A do tego kocha aktywną zabawę.

Przykładami odpowiednich dla dzieci ras są: cavalier, golden retriever, samojed, springer spaniel angielski czy maltańczyk.

Podsumowując, pies i dziecko mogą komponować się całkiem dobrze. Ważny jest jednak odpowiedni dobór rasy psa. Pies może mieć na dziecko bardzo dobry wpływ, może uczyć je opiekuńczości oraz obowiązkowości. Pies może być zazdrosny, gdy w domu pojawia się maluszek, ale z zazdrością tą można sobie poradzić, poświęcając psu nieco czasu i dając mu różne przysmaki.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>