Marzysz o pracy agenta nieruchomości?

Family near new house.

Agent nieruchomości jest zawodem, który z pewnością sięga wiele dalej niż przysłowiowe osiem godzin za biurkiem. Stanowisko pracy często jest ograniczone jakimiś ramami czasowymi, jednak częściej niż przy biurku przeciętny agent nieruchomości spędza w terenie, kontaktując się ze swoimi klientami i pośrednicząc w obrocie nieruchomościami. Ze względu na brak monotonii w pracy oraz kontakt z klientem, kandydat na pracownika w tej branży powinien posiadać pewne cechy osobowości, ułatwiające pracę w tej dziedzinie. A przede wszystkim powinien odbyć pewne szkolenia, umożliwiające mu pracę w tym właśnie zawodzie.

Jakie szkolenia dla agenta nieruchomości?

Na rynku znaleźć można wiele szkoleń, organizowanych przez różne instytucje, począwszy od Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, poprzez prywatne firmy szkoleniowe, zajmujące się profesjonalną organizacją szkoleń. W wielu większych miastach znaleźć można dość spory wybór szkoleń z zakresu rynku nieruchomości, dających uprawnienia do pracy w zawodzie. Dla osób z różnych względów nie chcących lub mogących uczestniczyć w stacjonarnych szkoleniach mogą zdecydować się na internetową opcję.

Szkolenia online

Zazwyczaj w ofercie szkoleń oprócz takich szczegółów, jak termin czy cena szkolenia podana jest ilość godzinowa, jaką obejmuje szkolenie. Zazwyczaj jest to szkolenie obejmujące 80 godzin kursu. W przypadku szkoleń online, ich czas nie jest podawany, bowiem wszelkie materiały dostępne są na platformie, dzięki czemu dostępne są dla osoby szkolącej się są w niemal dowolnym czasie. Zazwyczaj jest tak, że firma zajmująca się organizacją szkoleń oferuje zarówno szkolenia stacjonarne, jak i ich internetowy odpowiednik.

Jak dobrze wybrać szkolenie?

Jeśli nie korzystamy z oferty Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, to warto szukać takiej firmy, która ma akredytację tej właśnie instytucji. Jest to o tyle ważne, że Polska Federacja Rynku Nieruchomości jest właśnie taką instytucją, która zajmuje się profesjonalnie całym rynkiem nieruchomości. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie tematyki szkolenia. Im dokładniejsza jest lista zagadnień, ważnych dla przyszłego agenta nieruchomości, tym lepiej dla uczestnika szkolenia. Cena ani ilość godzin nie powinny być wyznacznikiem jakości, wpływającej na ostateczny wybór szkolenia.

Jakie inne szkolenia dla agentów nieruchomości?

Szkolenia dające uprawnienia do pracy w zawodzie są podstawą, z której powinna skorzystać każda osoba chcąca pracować w branży. Oprócz szkoleń dla przyszłych agentów nieruchomości warto również inwestować w inne dziedziny naszego rozwoju, ułatwiające naszą pracę w zawodzie. Praca agenta nieruchomości charakteryzuje się pewną specyfiką, dzięki czemu pracownik oprócz znajomości branży powinien posiadać odpowiednie predyspozycje, ułatwiające kontakt z ludźmi, co jest podstawą pracy w tym zawodzie. Rozpoczynając pracę w zawodzie agenta nieruchomości warto jest postawić na rozwój dodatkowych umiejętności, takich jak umiejętność pracy z ludźmi, zdolności interpersonalne czy umiejętności rozwiązywania nieszablonowych problemów.

Opracowano wspólnie z portalem deweloperskim www.hdkinvest.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Kasia pisze:

    raczej bym się nie sprawdziła w takiej pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>