Plusy i minusy częstego zmieniania pracy

men-1979261_640Obecny rynek pracy sprzyja częstym zmianom zatrudnienia. Do lamusa odeszły czasy, kiedy pracownik spędzał w jednym zakładzie pracy więcej niż kilka czy kilkanaście lat. Ma to jednak swoje plusy i minusy, nad którymi warto się zastanowić.

Plusy częstego zmieniania pracy

Największym pozytywem płynącym z częstego zmieniania pracy jest obeznanie z branżą, w której się funkcjonuje. Współpracując przez kilka lat z rożnymi firmami można zdobyć wiele cennych umiejętności oraz nabyć duże ilości wiedzy. W ten sposób o wiele łatwiej i szybciej można np. otworzyć własną działalność gospodarczą i stworzyć konkurencję na rynku. Ponadto, częste zmienianie pracy sprawia, iż z punktu widzenia pracodawcy możemy być bardzo cennym pracownikiem z bogatym doświadczeniem. Co więcej, dzięki temu stajemy się mniej podatni na wpływy, gdyż w razie kłopotów bądź problemów w przedsiębiorstwie możemy je prędko zmienić. Nie rodzi się wówczas w nas poczucie winy związane np. z opuszczeniem reszty kadry. Ponadto, dzięki częstym zmianom jesteśmy w stanie bardzo szybko przebranżowić się i o wiele łatwiej lawirować wśród rożnych ofert pracy.

Minusy częstego zmieniania pracy

Największą wadą częstego zmieniania pracy jest brak płynności finansowej. Może być ona zaburzana nie tylko przez częste okresy przejściowe między kolejnym zatrudnieniem, lecz również obowiązek zachowania obowiązkowego okresu wypowiedzenia. Ponadto, częste zmiany zakładu pracy sprawiają, iż nie zżywamy się do końca ze współpracownikami. Możemy przez to zbywać ich i nie wchodzić z nimi w głębsze interakcje. Co więcej, przebieżka po wielu firmach może w oczach niektórych pracodawców świadczyć na naszą niekorzyść. Wiele osób zakłada bowiem, że w ten sposób nie zdobywa się cennego doświadczenia i umiejętności. Częste zmiany pracy mogą również prowadzić do problemów z rodziną i bliskimi. Zwłaszcza wtedy, gdy związane jest to z ciągłą migracją do większych ośrodków miejskich.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>