Obrazy w domu wprost z muzemu – młodzi Polscy artyści

WiadomościKupowanie oryginalnych dzieł sztuki od młodych, polskich artystów oznacza kupowanie czegoś więcej niż nowego obrazu do salonu. Tym bardziej teraz jest doskonały czas na zakup sztuki.

Ponieważ artyści walczyli przez ostatnie lata z wszystkimi zjawiskami, które mają miejsce w tych niepewnych czasach, a jak wiadomo – niepewność i zwątpienie prowadzą nas do szukania wytchnienia, inspiracji i, ośmielamy się to powiedzieć, nadziei. Pomyśl o wszystkim, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwóch lat?

Teraz jest naprawdę idealny czas na inwestycję w sztukę. Nie tylko wspierasz rozwój nowego ekosystemu, ale także inwestujesz w przyszłość obiecujących, młodych Polaków.

Pomóż artyście, pomóż sztuce

Jeśli kupujesz prace od artysty, niezależnie od tego, czy maluje akwarelami, czy ma inną techniką - jasne jest, że cenisz jego pracę. Nie tylko łączysz się z nim jako twórcą - sztuka jest nieodłącznie związana z tożsamością w taki czy inny sposób, będziesz tego częścią. Kiedy wspierasz artystów, mogą tworzyć więcej sztuki. Prosta formuła, naprawdę, i taka, która może przynieść korzyści tylko wam obojgu. Biorąc pod uwagę większą swobodę i przestrzeń do rozwoju, kto wie, co artysta osiągnie w następnej kolejności? Wejdź tutaj https://www.advena-art.com/katalog/artysci – a na pewno dojrzysz ten potencjał.

Jakich młodych Polskich artystów możesz wspierać?

  • Andrzej Filipowicz

  • Edward Dwurnik

  • Jacek Szynkarczuk

  • Jarosław Jaśnikowski

  • Leon Tarasewicz

  • Tomasz Sętowski

  • wielu innych!


Pamiętaj, że nawet jeśli wspierasz artystę o ugruntowanej pozycji, potwierdzenie zakupu dzieła wykracza daleko poza zwykłą transakcję pieniężną. Oznacza to, że wspierasz rozwój kreatywności. Cóż za wspaniały sposób na zaangażowanie się w czyjąś pasję!

Na temat pieniędzy!

Trzeba tego dotknąć, bo dość powszechnie wiadomo, że sztukę traktuje się jako inwestycję. W rzeczywistości przez ostatnią dekadę toczyły się spory, aby przenieść sztukę do kategorii nowej klasy aktywów.

Przy ocenie dzieła sztuki pod kątem przyszłej wartości należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • rzadkość dzieła,

  • sława artysty (lub dzieła sztuki),

  • autentyczność i stan przedmiotu.

Wszystko to ma wpływ na jego wartość pieniężną. Ta ostatnia uwaga odnosiłaby się tak naprawdę tylko do dzieł starszych, dawno zmarłych artystów, ale warto o niej wspomnieć. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie gwarantuje to jednak, że wartość Twojego nowego nabytku znacznie wzrośnie.

Tak naprawdę nie ma wiarygodnego sposobu na stwierdzenie, czy dzieło sztuki pewnego dnia stanie się niezwykle poszukiwane. Jeśli dobrze poszukasz i zainwestujesz w prace artystów, którzy mają jakiś rozgłos (nawet niesławę), wtedy twoje szanse są z pewnością większe. W końcu ludzie zapłacą tyle, ile ich zdaniem coś jest warte, czyż nie?

Chwila na wyrażenie siebie

Kupowanie oryginalnych dzieł sztuki to przygoda. To jest fascynacja. Nie można również zaprzeczyć, że oryginalne prace wnoszą dynamikę do Twojej przestrzeni jak żadne inne. Sztuka może pokazać osobowość kupującego, jego osobisty gust i poczucie estetyki, a dodatkowo jest świetnym początkiem rozmowy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>