Na co warto zwrócić uwagę, poszukując pracy w Niemczech lub w Austrii?

man-791049_960_720

Atrakcyjne zarobki, długoterminowa umowa i idące wraz z nią poczucie stabilności skłania wiele osób do poszukiwania pracy  u naszych zachodnich sąsiadów. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, decydując się na zatrudnienie w Niemczech lub w Austrii? Poniżej kilka porad, dzięki którym znalezienie intratnego zajęcia będzie bezpieczniejsze.

Zaufana agencja zatrudnienia

Agencja pośrednictwa pracy może nam znacząco ułatwić poszukiwanie zatrudnienia poza granicami kraju. Decydując się na podpisanie z nią umowy, musimy sprawdzić, czy w dokumencie znajdują się takie elementy jak:

  • nazwa firmy docelowej, w której będziemy pracować;
  • czas trwania umowy;
  • kwestie ubezpieczenia społecznego i chorobowego.

Korzystając z usług agencji zatrudnienia, warto sprawdzić jej dane. Można to zrobić, wchodząc na stronę Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia.  Często w internecie możemy natrafić na ogłoszenia w stylu „praca w Niemczech od zaraz”. Miejmy się jednak na baczności i zanim zdecydujemy się przesłać swoje dokumenty, sprawdźmy status pracodawcy.

Ewentualnie pracy można szukać, będąc już na miejscu. Wówczas warto zadbać o wzięcie ze sobą odpowiedniej ilości pieniędzy i zadbanie o miejsce zamieszkania. Aktualne oferty pracy w Niemczech można znaleźć w niemieckich urzędach pracy Arbeitsamt. Można je łatwo zlokalizować, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło agencje pracy Niemcy.

Pomoc w znalezieniu pracy oferuje między innymi agencja pracy Kraków http://www.zeitmann.pl

Podobnie rzecz ma się wtedy, gdy planujemy pracę w Austrii. Poszukując zatrudnienia, możemy – będąc jeszcze w Polsce – zapoznać się z zapotrzebowaniem na pracowników, wpisując frazę „oferty pracy Austria”. Tutaj – podobnie jak w przypadku osób zainteresowanych wyjazdem zarobkowym do Niemiec – należy zadbać o własne bezpieczeństwo i dobrze sprawdzić opinie o pracodawcy dostępne w sieci.

Niezbędne dokumenty

Niemieckie prawo pracy wymaga od imigranta legitymowania się numerem ubezpieczenia społecznego. Bardzo przydatne może okazać się również CV przetłumaczone na język angielski bądź niemiecki.

Umowa o pracę

Decydując się na pracę za granicą, bezwzględnie powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Zdecydowanie odradzamy podejmowanie pracy na czarno. W sytuacji nieszczęśliwego wypadku nie będziemy mieli prawa do odszkodowania, a kosztowne leczenie spadnie na barki nasze i naszych najbliższych. Co gorsza, możemy też paść ofiarą procederu handlu ludźmi. Zamiast do uczciwej pracy, trafimy do osoby, która będzie zmuszać nas do wykonywania czynności na swoją korzyść, pozostawiając nas bez środków do życia. W najgorszym wypadku zabierze nam dokumenty lub będzie nas przetrzymywać w niegodziwych warunkach. Musimy zrobić wszystko, aby zmniejszyć ryzyko takiej sytuacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>