Chirurg naczyniowy leczenie niewydolności żył

piron-guillaume-iwzaTMpBD7Q-unsplash

Chirurg naczyniowy – centrum naczyniowe w Budapeszcie

Ogólny chirurg naczyniowy do leczenia chorób naczyniowych. Specjalista naczyniowy chirurgii naczyniowej. Chirurg naczyniowy ogólny jest chirurgiem naczyniowym, który leczy niewydolność naczyniową, okluzję naczyniową i choroby tętnic. Na Węgrzech – według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2009 roku – pracuje około 4500 ogólnych chirurgów naczyniowych, czyli 1 na 20 tysięcy osób. [W USA] na każde 3 tys. osób przypada jeden lekarz [ogólnonaczyniowy] [!]. Można powiedzieć, że dzięki zwiększeniu świadomości społecznej wśród lekarzy i pacjentów zostanie postawiona lepsza diagnoza, co prowadzi do lepszej jakości wyników. Chirurg naczyniowy w pełni zasługuje na swoją nazwę: zajmuje się nie tylko diagnozowaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego

ale bada również choroby naczyniowe innych narządów, np. naczyń w ośrodkowym układzie nerwowym lub żołądku. Musi on również być w stanie przeprowadzać operacje naczyniowe na tych układach naczyniowych.

Chirurg naczyniowy – centrum naczyniowe w Budapeszcie

Ponieważ Węgry są członkiem Unii Europejskiej, nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca, w którym można się leczyć, zwłaszcza jeśli chodzi o chirurgów naczyniowych. Chirurdzy naczyniowi oferują wiele specjalistycznych badań i zabiegów naczyniowych, w tym diagnostykę ultrasonograficzną naczyń (USG Doppler), która jest pomocna w diagnozowaniu różnych chorób naczyniowych, chirurgię naczyniową metodą wewnątrznaczyniową lub angioplastykę bez stentowania lub ze stentowaniem w razie potrzeby, zabiegi interwencyjne na tętnicach, takie jak endarterektomia szyjna itd,chirurgia naczyniowa układów naczyniowych innych narządów, np. chirurgia naczyniowa żołądka lub mózgu, chirurgia naczyniowa kończyn dolnych i górnych (bypass ramienno-udowy), chirurgia naczyniowa tętnic i żył; rewizja naczyń, przeszczepy naczyniowe i rekonstrukcje naczyniowe, w tym rekonstrukcje żył i tętnic (np. naprawa tętniaka aorty).

Chirurg naczyniowy – gdzie szukać ośrodka?

Jeszcze jedna ważna rzecz: jeśli uważasz, że cierpisz na chorobę naczyniową, pod żadnym pozorem nie odkładaj szukania porady na później! Lekarz specjalista skieruje Państwa do odpowiedniego ośrodka, np. do chirurga naczyniowego, który zajmuje się leczeniem chorób naczyń na Węgrzech. Chociaż obecnie jest wielu chirurgów naczyniowych, którzy podążają za naszym dostępem kryteria.

Specjaliści w zakresie chirurgii naczyniowej to chirurdzy naczyniowi, którzy po podstawowym szkoleniu w zakresie chirurgii naczyniowej odbyli dodatkowe stypendium w zakresie chirurgii naczyniowej, co daje łącznie co najmniej pięć do sześciu lat szkolenia specjalistycznego w zakresie chirurgii naczyniowej. Chirurg naczyniowy – w Budapeszcie nazywany również specjalistą naczyniowym lub centrum naczyniowym – wykonuje otwarte zabiegi naczyniowe, zabiegi wewnątrznaczyniowe wymagające znieczulenia ogólnego, angioplastykę bez stentowania lub w razie potrzeby ze stentowaniem. Leczy on następujące choroby naczyniowe: niewydolność naczyniową, okluzję i choroby tętnic, w tym zwężenie tętnicy szyjnej. Mówiąc o chirurgii naczyniowej warto pamiętać, że dotyczy ona nie tylko schorzeń serca, ale także innych problemów układu krążenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>