Najczęstsze problemy, które mogą Cię spotkać gdy wynajmujesz pomieszczenia biurowe

office-ugly-2

Istnieje wiele firm i wszystkie one mają różne powierzchnie biurowe. Kiedy przychodzi czas, aby przenieść biuro lub po prostu znaleźć nową przestrzeń biurową do wynajęcia, być może trudno jest Ci zdecydować, co byłoby najlepsze dla Twojej firmy. Istnieje wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. I uwierz, estetyka biuro jest najmniej istotną kwestią tyczącą się wynajmu biura.

Możesz bowiem napotkać na swojej drodze naprawdę różne problemy w ramach wynajmowanej powierzchni biurowej – część z nich może nawet Ci nie przyszła do głowy. Przyjrzyjmy się tej tematyce.

Sprawa pierwsza

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że lokalizacja jest sprawą najwyższej wagi. Koniecznie trzeba wynająć biuro, które jest w obszarze, który jest wygodne nie tylko dla klientów, ale także dla twoich pracowników. Nie chcesz stracić pracowników, ponieważ zostali przeniesieni gdzieś, gdzie byłoby dla nich zbyt daleko by podróżować codziennie. To chyba dobry pomysł, aby zadzwonić na spotkanie i omówić to ze wszystkimi swoimi współpracownikami. Konsultacje z zespołem to dobra etyka w działalności gospodarczej.

Jeśli już musisz wynająć biuro w jakiejś oddalonej okolicy, przynajmniej niech to będzie obszar, który jest w otoczeniu dobrych tras transportu publicznego i jest relatywnie centralny w mieście. Niektóre gałęzie przemysłu mają tendencję do grupowania się razem, więc na przykład okaże się, że jest jedna okolica w mieście, która jest przede wszystkim dla małych firm, pozostałe obszary dla dużych firm, niektóre obszary tylko dla rodzaju działalności detalicznej i tak dalej.

Można to także wziąć to pod uwagę podczas podejmowania decyzji o miejscu za wynajem biura. Czasem lepiej jest zapłacić nieco więcej za czynsz i wynająć biuro w doskonałej lokalizacji handlowej niż dostać tanie powierzchni biurowe, które przyniosą problemy i komplikacje.

Kwestia druga

Następną rzeczą, którą należy rozważyć jest to ile miejsca twoja firma będzie potrzebować. Zwykle czynsze biurowe są przeliczane na wartości w metrach kwadratowych, więc trzeba mieć dobre zrozumienie tego, ile metrów kwadratowych firma potrzebuje – by nie przepłacić, ale też by pracowało się wygodnie.

Ponadto trzeba również pomyśleć o tym, jak wielu pracowników potrzebują własnych biur w odniesieniu do tego, jak wielu z nich będzie pracować w środowisku opartym na takim czy innym umeblowaniu. Musisz także być w stanie poinformować agenta najmu, czy będziesz potrzebował pokoju tylko dla spotkań i konferencji.

Numer 3

Inną rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę podczas rozmowy z agentem wynajmu jest to czy spodziewasz się czy Twoja firma będzie się rozwijać, czyli czy przybędzie sporo pracowników w okresie, gdy daną powierzchnię będziesz wynajmować. Oczywiście, ilość miejsca dzierżawy będzie bezpośrednio wpływać na to ile zapłacisz czynszu, dlatego to wszystko musi być porządnie przemyślane by nie przysporzyć sobie dodatkowych finansowych i nie tylko problemów.

I na koniec

I na koniec jeszcze zwrócimy uwagę na jeden potencjalny problem, z którym o dziwo spotyka się niemała liczba właścicieli firm wynajmujących powierzchnie biurowe, a mianowicie chodzi o robactwo. Jeśli w Twoim wynajmowanym biurze pojawią się jakiekolwiek szkodniki dzwoń koniecznie po specjalistów z http://uslugi-karaczan.pl/ – oni ci pomogą i zrobią to profesjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>