Najlepsze konta internetowe w 2015 roku

o-BANK-ACCOUNT-facebook

Oferty banków zmieniają się jak w kalejdoskopie. Czasy, w których ustawialiśmy się w kolejce do okienka bezpowrotnie minęły. Obecnie większość klientów korzysta z bankowości internetowej, która niesie ze sobą ogromną wygodę użytkowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników, banki oferują coraz ciekawsze funkcjonalności w swych kontach internetowych.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze konta internetowego?

Najważniejszym warunkiem dla klientów jest koszt prowadzenia rachunku. Zdecydowana większość banków w Polsce oferuje bezpłatne korzystanie z konta. W związku z tym nie może być to żaden czynnik wyróżniający dany bank, ponieważ nie wyobrażamy sobie ponoszenia opłat za przechowywanie pieniędzy. W przeciwnym razie prawdopodobnie nie zdecydowalibyśmy się na takie konto. Warto zauważyć, że niektóre instytucje wymagają spełnienia określonych warunków w zamian za możliwość korzystania z rachunku za darmo, lecz nie są one zbyt zaawansowane i w zasadzie każdy klient wywiązuje się z nich, nawet jeśli ich bank nie narzuca żadnych zasad w tym zakresie.

Kolejne kryteria to opłaty za przelewy, kartę płatniczą oraz wypłacanie środków z bankomatów. W pierwszym przypadku również możemy liczyć na brak ponoszenia jakichkolwiek kosztów z tego tytułu, lecz niektóre banki decydują się na określoną ilość darmowych przelewów błyskawicznych w ciągu miesiąca, co już może przyciągnąć część klientów. Kwestia opłat za kartę płatniczą jest sporna. Część instytucji nie ściąga żadnych należności finansowych, natomiast inne banki w tym samym celu oczekują spełnienia określonych warunków przez użytkowników kont. Najczęściej jest to wykonanie operacji posiadaną kartą, np. na 200 zł w skali 30 dni. Jeśli do takich transakcji nie dojdzie, bank potrąci drobną kwotę z rachunku klienta. Instytucje finansowe zawsze decydują się na bezpłatne korzystanie z przynajmniej części bankomatów. W tym przypadku zachęcająca dla odbiorców może być opcja darmowego wypłacania pieniędzy ze wszystkich takich urządzeń na terenie całego kraju, a nawet Europy!

Przy wyborze konta internetowego warto również zwrócić uwagę m.in. na oprocentowanie rachunku oraz liczbę bankomatów i wpłatomatów podlegających bankowi, którego chcemy być klientami.

Najchętniej wybierane konta internetowe w 2015 r.

Mając na uwadze wymienione powyżej kryteria, Polacy bardzo chętnie decydują się na Konto w Idea Banku. Jest ono proste w obsłudze, strona internetowa jest przejrzysta i czytelna, a sam bank oferuje sporo udogodnień. W kwestii uniknięcia opłat za kartę płatniczą, należy w ciągu miesiąca wykonać transakcje za rozsądną kwotę. Można śmiało założyć, że popularność tego konta wynika z bardzo szerokich kampanii marketingowych oraz z samej renomy Idea Banku.

Na małe zainteresowanie nie może narzekać mBank, oferujący eKonto z darmowymi bankomatami. Już sama nazwa ich flagowej usługi sygnalizuje na jaką funkcjonalność jest położony nacisk. W tym przypadku obrót kartą musi wynosić co najmniej 200 złotych w skali miesiąca, jeśli zależy nam na jej darmowym używaniu. Jest to konto na które decydują się przede wszystkim młodsi odbiorcy, przede wszystkim z uwagi na mobilność banku.

Inne chętnie wybierane konta internetowe w bieżącym roku to: Konto 360® Banku Millennium (nastawione przede wszystkim na osoby, które swoje wynagrodzenie otrzymują przelewem, czynnikiem wyróżniającym jest roczne bezpłatne ubezpieczenie assistance), Konto Wyższej Jakości oferowane przez Alior Bank (darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, gwarantowane stałe wysokości opłat na 5 lat od założenia konta) czy Konto Godne Polecenia należące do Banku Zachodniego WBK. To ostatnie zyskało popularność dopiero ostatnimi czasy ze względu na wprowadzenie bardzo atrakcyjnej promocji, która oferuje wszystkie darmowe funkcjonalności, a nawet atrakcyjne oprocentowanie konta, w zamian za spełnienie prostych warunków oraz uruchomienie rachunku do ustalonego przez bank terminu.

Należy zaznaczyć, że decyzja o założeniu danego konta internetowego jest podyktowana indywidualnymi wymogami. Uczniowie oraz studenci skoncentrują się na uniknięciu wszelkich opłat oraz dostępności do konta na każdym urządzeniu. Z kolei starsi użytkownicy wskażą na darmowe wypłaty z bankomatów oraz oprocentowanie. Nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Warto również zapoznać się z ciekawym rankingiem kont na stronie https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych, z których pochodzi część danych przytoczonych w artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>