Naprawa opony – co zrobić, by laweta znów nie była potrzebna?

flatfoot-76564_1280Nieoczekiwanie przebita opona może zrujnować Twój dzień. Wymiana opony i założenie zapasowej zajmuje trochę czasu. Najgorszy scenariusz to sytuacja, w której nie masz zapasowego do wymiany przebitej opony.

Kiedy tak się stanie, musisz zadzwonić do kogoś, kto oferuje mobilną usługę naprawy przebitych opon lub odholowanie samochodu – jak lawetawarszawa24.pl. Ale co się dzieje z przebitą oponą? Czy nadal da się ją uratować i czy nadal można ją naprawić? Co musisz wiedzieć, aby samemu to naprawić? Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Naprawa opon

Istnieją różne sposoby naprawy opony. Pierwsza metoda polega na użyciu zatyczek do naprawy dziur w gwincie opony. Można to zrobić tylko wtedy, gdy przebicie jest wystarczająco małe, aby korek mógł uszczelnić przeciek. Działa to również doskonale do uszczelniania zewnętrznej strony opony, a nie wewnętrznej wyściółki. Wiele osób lubi tę metodę, ponieważ jest to szybka naprawa. Jest to łatwe do wykonania, niedrogie, ale nadal skuteczne.

Innym sposobem naprawy opony jest jej uszczelnienie. Uszczelki są zwykle stosowane wewnątrz opony i można je wykonać tylko wtedy, gdy opony są zdemontowane. Wielu uważa, że ​​uszczelnienie jest skuteczniejsze niż zatyczki, ale nie można ich używać do naprawy gwintów ani na zewnątrz opon.

Niektórzy stosują również kombinację użycia uszczelniacza i korka. Kiedy to jest używane, opona również musi zostać zdemontowana. Stosowany jest korek z uszczelką, który wciska się przez gwint od wewnątrz na zewnątrz. Uszczelka pomaga upewnić się, że korek pozostaje na swoim miejscu, dzięki czemu jest trwalszy i skuteczniejszy niż tylko użycie uszczelki lub korka.

Zawsze, gdy chcesz naprawić oponę pamiętaj, aby ją zdemontować, aby mechanik mógł dokładnie sprawdzić go wewnątrz i na zewnątrz. Bez względu na to, jaką naprawę wybierzesz, powinieneś najpierw zlecić ocenę opon zaufanemu mechanikowi, inaczej znów może być Ci potrzebna laweta Białołęka.

Wpływ napraw na opony

Uszkodzona opona, nawet po naprawie, nie byłaby tak dobra, jak te, które nie uległy uszkodzeniu, zwłaszcza przy dużych prędkościach. Nie oznacza to, że opona nie nadaje się do jazdy z dużą prędkością. Oznacza to raczej, że jest bardziej prawdopodobne, że napotka problemy, gdy będzie używana przy dużych prędkościach.

Problemy, które możesz napotkać, obejmują:

  • wyciek powietrza z opony,

  • przenikanie wody do opony,

  • rdzewienie.

Jeśli opona jest prawidłowo naprawiona, to jest mniej prawdopodobne – ale i takie rzeczy się zdarzają. Dlatego zawsze należy starannie wybierać mechanika, który naprawia opony.

W przypadku, gdy serwisant zauważy, że opony są nie do naprawienia, najlepiej je zostawić i zaufać ich opinii. Nie chciałbyś ryzykować życia tylko dlatego, że chcesz zaoszczędzić na oponach.

Nienaprawialne opony

Jest kilka rzeczy, które sprawią, że opony będą nie do naprawienia. Jednym z nich jest to, że uszkodzenia opon zostaną znalezione na zewnętrznych felgach bieżnika. Większość mechaników powie, że każde uszkodzenie, które w odległości centymetra od krawędzi bieżnika będzie nie do naprawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>