Nie oszczędzaj na specjalistach SEO! Zobacz czym to grozi.

Niektórzy uważają, że na SEO można zaoszczędzić zatrudniając tanią agencję. Prawda jest taka, że tania agencja może wyrządzić ogromne szkody dla strony internetowej Klientów, którzy się na nią decydują. Jeśli uważasz, że to brzmi zbyt o, oto kilka sposobów, w jakie tani SEO może zrujnować twój biznes.

seo-2394237_960_720

1. Złe linki mogą obniżyć lub wyeliminować Twoją stronę w rankingach

Jednym z największych czynników rankingu SEO są linki prowadzące do Twojej witryny. Te linki mogą pochodzić zewsząd: możesz mieć ich kilka na Facebooku, blogach, sponsorowanych przez siebie imprezach lub w miejskiej izbie handlowej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli konkurujesz z inną firmą, wygrywa ten, kto ma linki o najwyższej jakości z witryn o najwyższej jakości.

Oto problem:

Google nigdy nie powie dokładnie, które linki uważają za wysokiej jakości. Mają ogólne wytyczne, jeśli chodzi o różnego rodzaju linki, ale nie udostępniają wielu szczegółów. To całkowicie celowe. Utrzymywanie rzeczy nieprecyzyjnych utrudnia ludziom grę. Kiedy wynajmujesz tanią firmę SEO, ich tendencja polega na budowaniu najtańszych linków.

Niektórzy tani specjaliści SEO nie dbają o jakość umieszczanych linków, podczas gdy inni korzystają z tanich linków, które ich zdaniem oszukują Google. Inne są po prostu nieświadome i zbudują dowolne linki do twojej strony, po to tylko, żeby pokazać ci, że coś robią.

Czasami te linki nawet pomagają SEO – na krótką chwilę. Jeśli jednak uzyskasz wystarczająco dużo nieprawidłowych linków, może się zdarzyć kilka rzeczy.

Jeśli masz szczęście, te złe linki nic nie zrobią. twoja strona po prostu tam zostanie, a ty zapłacisz za dużo nic. Jeśli masz trochę mniej szczęścia, wywołają “karę algorytmiczną”, jest to fantazyjny sposób powiedzenia, że Google automatycznie ustalił, że masz za dużo błędnych linków. Jeśli tak się stanie, liczba stron do Twojej witryny spadnie, a Ty uzyskasz o wiele mniej ruchu. Pracownik Google ukarze witrynę za pomocą ręcznego działania, używając dużego czerwonego przycisku

Jeśli naprawdę nie masz szczęścia, złe linki wywołają jeszcze gorszą karę, co oznacza, że ktoś pracujący dla Google widział wszystkie twoje złe linki i naciskał duży czerwony przycisk. Jeśli tak się stanie, twoja strona zasadniczo zniknie z Google na miesiące. Jeśli kiedykolwiek zechcesz to naprawić, będziesz musiał przejść przez wszystkie linki, spróbować usunąć te złe, udokumentować je i wysłać całą dokumentację do Google w dokumencie zwanym plikiem wypierającym. To długi, bolesny proces, co do którego można się też zwrócić do pewnych firmy SEO, które specjalizują się w naprawianiu ręcznych kar.

2. Tania firma SEO może sprzedawać linki z Twojej strony…

Jeśli masz porządną, dobrze ocenianą witrynę, możliwe, że Twoja tania firma SEO mogłaby zacząć sprzedawać linki do osób z twojej strony. Jeśli Google to zauważy, zaczną karać twoją stronę, dopóki czegoś z tym nie zrobisz. A jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś korzystać z pomocy Google dzwoniąc tam – już teraz życzę powodzenia.

Zatem jak widzisz – na SEO nie ma co oszczędzać. Szukaj lepiej takich rozwiązań jak: http://efectownia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>