Nie wysypiasz się przed długim dniem w pracy? Sprawdź czy to nie pora na nowy materac!

Powszechna mądrość mówi, że powinieneś kupić nowy materac co 5-10 lat. Jednak nie jest to takie proste. Istnieje wiele materacy, które mają ponad 10 lat i wciąż śpi się na nich doskonale. Z tego samego powodu istnieją materace, które nie mają jeszcze 5 lat i już uległy degradacji do takiego poziomu, że nie zapewniają już wsparcia i komfortu potrzebnego do spokojnego snu, o jakim marzysz po długim dniu pracy.

oferujemy materace

Zamiast po prostu stosować zasadę od 5-10 lat w kontekście wymiany materaca, zalecamy zadanie sobie następujących pytań.

Przeanalizuj swój sen!

Czy budzisz się:

  • obolały?

  • sztywny?

  • z bólem pleców?

Wszystko to wskazuje na to, że nadszedł czas na zmianę materaca i czym prędzej powinieneś spojrzeć na ranking materacy. Z biegiem czasu integralność strukturalna materiałów wspierających i zapewniających komfort może ulec degradacji, powodując stopniowy spadek jakości materaca. Jeśli budzisz się z bólem (szczególnie, jeśli nie idziesz z nim spać), to jest czas, aby rozważyć zmianę materaca.

Wszystko to ma sens, nawet jeśli materac jest nowszy i nie ulega degradacji. Jeśli nie śpisz dobrze, być może nadszedł czas na zmianę. Spędzasz zbyt dużo swojego życia na materacu, by spędzić go z bólem. Istnieje wiele niedrogich materacy (zwłaszcza online), które można zamówić bez rozrywania domowego budżetu. Zapoznaj się z najpopularniejszymi wyborami patrząc na ranking materacy.

Materac – skąd wiedzieć, że wymaga wymiany?

Usuń swoje prześcieradła, podkładki pod materac, prześcieradło i inne warstwy między tobą a materacem. Spędź kilka minut naprawdę patrząc na materac. Czy wykazuje oznaki zużycia? Czy coś jest nierówne? Czy ugina się w środku czy w miejscu, w którym ty i twój partner śpicie? Czy wygląda na uszkodzony lub zdegradowany? Wszystko to są wyraźne oznaki, nadszedł czas, aby zmienić swój materac. Materiały z jakich jest wykonany prawie na pewno wpłyną na to, jak Ci się śpi na materacu.

Sen twojego partnera

Jeśli śpisz z partnerem, jak on śpi? Jeśli twój partner źle śpi, masz spore szanse na to, że jego/jej ciągłe wiercenie i obracanie się wpływa na twój sen, może nawet bardziej, niż zdajesz sobie sprawę. Jeśli jedna osoba w parze śpi słabo, jest to prawie gwarantowane, że wpłynie to również na drugiego partnera. Zróbcie sobie przysługę – zmieńcie swój materac.

Gdzie śpisz lepiej?

Czy uważasz, że twój sen w łóżku hotelowym lub innym łóżku poza własnym domem jest znacznie lepszy? Może to wskazywać, że twój materac w domu po prostu nie wywiązuj się z zadania .Jeśli gdzieś lepiej śpisz, niż robisz w domu, jest to pewny znak, że możesz chcieć zmienić swój materac.

Twój materac ma 5 lub więcej lat?

Chociaż nie jest to jedyne kryterium, z którego można skorzystać przy podejmowaniu decyzji o tym, jak często należy zmieniać materac, nadal jest to ważne. Jeśli masz materac od co najmniej 5 lat, zaleca się regularne monitorowanie jego stanu. Powinieneś zadać sobie wszystkie powyższe pytania przynajmniej raz na 6-12 miesięcy. Jeśli twój materac nie pozwala ci odpocząć, może to być czas na zmianę materaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>