Praca w opiece w Niemczech – dlaczego się opłaca?

PrzechwytywanieNiemcy przyciągają pielęgniarki z całego świata. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na przyjazd do tego Państwa, aby opiekować się pacjentami.

Wykwalifikowane pielęgniarki mogą korzystać z doskonałych niemieckich ubezpieczeń społecznych i świadczeń pracowniczych. Niemiecki rząd bardzo dobrze dba o pracowników, ponieważ płacą podatki. Dzięki ludności pracującej kraj może sobie pozwolić na wspieranie osób, które nie są zatrudnione z jakiegokolwiek powodu, z powodu niepełnosprawności, choroby lub przejścia na emeryturę.

Poniżej przedstawiamy wszystkie korzyści płynące z pracy jako pielęgniarka w Niemczech, niektóre z nich mają również znaczenie dla ogólnego zatrudnienia.

Duże możliwości kariery i pracy

Większość zawodów medycznych jest w Niemczech bardzo poszukiwana, szczególnie pielęgniarki, dlatego szybko zostaniesz zatrudniony i awansowany, jeśli praca w niemczech opieka to coś, co Cię interesuje.

Większość pielęgniarek rozpoczyna karierę w określonej jednostce / dziale. Po kilku latach wiele pielęgniarek awansuje na stanowiska kierowników zespołów, kierując zmianami w pracy i pełniąc obowiązki kierownicze. Dlatego ich odpowiedzialność i dochody rosną.

Gdy pielęgniarka dokona skoku do wyższej kadry kierowniczej, możliwości są nieograniczone. Bardzo popularną ścieżką dla starszych specjalistów jest nauczanie przyszłych pielęgniarek w szkołach zawodowych. Dlatego całkowicie zmieniają karierę, od praktycznej pracy w szpitalu po akademicką. Przez większość czasu ta pozycja wymagała stopnia licencjata z pielęgniarstwa.

Jak już wiemy, pielęgniarstwo jest w Niemczech bardzo poszukiwane, dlatego kraj ten aktywnie angażuje cudzoziemców z całego świata w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb. Wielu pracowników jest zaproszonych nie tylko z Polski, ale też z Filipin, Wietnamu, Tajlandii, Indii, ale oczywiście wszyscy inni obywatele Europy są również bardzo mile widziani. Zagraniczne pielęgniarki mogą być prawie pewne, że znajdą pracę w Niemczech, więc istnieje duże zapotrzebowanie. Trzeba się upewnić, że umie się porozumiewać w języku niemieckim, wystarczy komunikowanie się z pacjentami i wykonywanie podstawowej biurokratycznej pracy.

Jeśli masz już kwalifikacje lub stopień pielęgniarstwa, musisz je potwierdzić (zalegalizować) w specjalnym organie w niemieckim regionie, w którym planujesz pracować. Po otrzymaniu pracy musisz ubiegać się o niemieckie zezwolenie na pracę i pobyt. Jeśli jesteś już w Niemczech, odwiedź urząd imigracyjny swojego miasta, aby to zrobić, lub jeśli w kraju ojczystym – w ambasadzie niemieckiej.

Na szczęście dla obcokrajowców, pielęgniarek, a zwłaszcza starszych opiekunów, istnieje bardzo duże zapotrzebowanie w Niemczech, z tego powodu znajdują się na liście niedoborów. Oznacza to, że cudzoziemcy nie mają trudności z ubieganiem się o pracę, a w konsekwencji o zezwolenie na pracę i pobyt.

Zanim złożysz podanie o pracę pielęgniarską w Niemczech, musisz przetłumaczyć wszystkie swoje dokumenty i kwalifikacje, jeśli nie są one pierwotnie w języku niemieckim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>