Dobry sen niemowlaka – jaką poduszkę wybrać?

poduszka-dla-noworodka - szwalnia snów

Jako odpowiedzialni rodzice i opiekunowie naszych dzieci powinniśmy zadbać o ich komfort snu. Najlepszym sposobem będzie zakup odpowiednich poduszek dla dzieci i niemowląt. Obecnie na rynku znajduje się wiele ofert firm, które zajmują się produkcją poduszek dla niemowląt i dzieci. Zakupy możemy dokonać  w sklepach stacjonarnych lub w sklepach internetowych.

Warto w kwestii wyboru posłuchać ekspertów, którzy doradzą nam jak dobrze wybrać. Jakie poduszki dla niemowląt? Noworodki ze względu na bezpieczeństwo i rozwój kręgosłupa nie potrzebują poduszki. Kupno poduszek dla dzieci zaleca się od  dwunastego miesiąca życia. Jakie poduszki dla dzieci? Małe dzieci nie będą dobrze spały na dużych poduszkach, które ograniczają im ruch głowy podczas snu. Nastolatki natomiast nie będą chciały spać na płaskich poduszkach. Same również mogą wybrać wielkość poduszki.

Przy zakupie poduszki powinnyśmy zadbać o prawidłowy rozmiar i rodzaj wypełnienia poduszki. Nie warto kupować nietypowych rozmiarów poduszek. Bardzo trudno jest do nich dopasować odpowiednią pościel. Rozmiary poduszek dla dzieci powinny być nadrukowane na metkach. Jeżeli dzieci mają problemy z górnymi drogami oddechowymi lub nieżytem nosa, konieczna jest konsultacja z lekarzem pediatrą. Dowiemy się jaka poduszka jest odpowiednia dla dziecka z problemami zdrowotnymi. Odpowiedni wybór sprawi, że nasze dziecko będzie spało zdrowo i bezpiecznie. Bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze. W kwestii zakupu poduszki nie powinnyśmy oszczędzać. Wypełnienie poduszki jest niezwykle ważne. Dzieci często są alergikami. Uczulenia na roztocza i kurz jest bardzo uciążliwe, dla rodziców i dzieci. Wsad poduszki w przypadku alergii musi umożliwić nam zdrowy i spokojny sen. Najlepiej wybrać wsad bambusowy. Włókna bambusa nie przyciągają kurzu. Wsad z wełny owczej lub pierza nie jest dobrym wyborem. Wzmaga alergię i jest trudny w utrzymaniu czystości. Poduszki z takim wsadem bardzo ciężko jest wyprać w pralce.

Pościel i poduszki powinny być prane w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Dobrze dobrana poduszka dla dzieci sprawia, że dzieci zasypią szybciej. Musi pamiętać o tym, że maluchy potrzebują więcej sny od osób dorosłych. Pokrowce dla poduszek, również muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Muszą zawierać sto procent bawełny. Wszystkie produkty dla nastoletnich i małych dzieci muszą zawierać niezbędne atesty. Poduszka powinna dobrze przepuszczać powietrze. Zapobiegnie to poceniu się głowy podczas snu. Poduszki wypełnione kulkami poliestrowymi są dobrym wyborem.

Wybrać więc musimy model, który dopasowany jest do wieku i fizjonomii naszych dzieci. Model, który zapewni komfortowy i zdrowy sen. Sprawi, iż dzieci będą zasypiały bezpiecznie i spały odpowiednią dla ich wieku ilość godzin. Obserwujmy dziecko podczas snu czy śpi spokojnie na wybranej przez nas poduszce.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>