Niesprawne auto służbowe – gdzie możesz sprzedać?

car-macro-mini-cooper-35967W wielu firmach podstawą codziennej działalności są bliższe i dalsze podróże służbowe, do których niezbędne są sprawne i komfortowe auta firmowe. Właściciel firmy powinien zadbać o to, by jego pracownicy jeździli samochodami nie tylko wygodnymi, ale również dobrze się prezentującymi. Trzeba bowiem pamiętać, że samochody są też pewnego rodzaju wizytówką firmy i świadczą o jej renomie.

Mniejsza czy większa flota samochodowa to absolutna konieczność, jeśli chcemy mieć pewność, że właściciel firmy i jego pracownicy będą mieli do dyspozycji sprawne i funkcjonalne cztery kółka. Trzeba jednak pamiętać, że ważna jest nie tylko liczba samochodów, ale również ich stan i jakość. Nie ma bowiem nic gorszego niż niesprawna flota samochodowa, która wymaga nieustannej naprawy i przebywania w warsztacie. Kiepskiej jakości auta generują spore koszty, których lepiej jest unikać. Lepszym rozwiązaniem będzie kilka dobrych samochodów niż kilkanaście aut kiepskiej jakości, z których połowa nieustannie stoi w warsztacie lub na parkingu.

Niesprawne auto to tylko kłopoty

Jeśli samochód służbowy jest niesprawny lub nieustannie wymaga różnych napraw, najlepszym rozwiązaniem jest jego sprzedaż, żeby odzyskać chociaż część włożonych w nie środków. Samochód można sprzedać za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych lub odstawić do komisu. Jeśli jednak auto jest w kiepskim stanie i z niezbyt dobrego rocznika, raczej trudno się spodziewać, by do jego oglądania ustawiały się kolejki chętnych. Najczęściej takie mało sprawne auta są kupowane na części, nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem w całości. Wystawienie niesprawnego auta na sprzedaż może więc być czasochłonne, napsuje nam sporo nerwów, a i tak nie znajdzie się nikt, kto będzie chciał je kupić. Warto więc w miarę możliwości nie wystawiać ogłoszenia o sprzedaży i szukać szybszego sposobu pozbycia się samochodu.

Dobry pomysł – złomowanie

pomoc drogowa 24h MagdeburgDobrym rozwiązaniem w przypadku samochodów, które już nie rokują i nie nadają się do jazdy, jest ich złomowanie. To szybki i sprawny sposób pozbycia się wszystkich kłopotów ze szwankującym samochodem. Profesjonalne złomowanie aut szczecin to propozycja dla firm ze Szczecina i okolic, które chcą szybko i zgodnie z przepisami zezłomować auto firmowe. Wszystkie formalności trwają zaledwie kilka chwil, dzięki czemu można bez problemu auta się pozbyć i zająć poszukiwaniem nowego, sprawnego samochodu. Jeśli właściciel firmy chce mieć do dyspozycji sprawne i komfortowe samochody, powinien stawiać przede wszystkim na jakość floty samochodowej. Wbrew pozorom, aut nie trzeba od razu kupować za gotówkę. Wiele jest możliwości finansowania samochodów służbowych, dzięki czemu każdy właściciel firmy powinien znaleźć coś na miarę swoich możliwości finansowych. Może to być leasing, kredyt samochodowy, a nawet wypożyczalnia samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>