Niezależne Centrum Badania Rozwoju Edukacji

NCBRE – Niezależne Centrum Badania Rozwoju Edukacji powstało w 2004 roku w miejscowości Gent, niedaleko Brukseli. Jest to stowarzyszenie w zasadzie niezależne jednak jego opiekunem prawnym i ustawowym jest Unia Europejska więc można śmiało przypuszczać, że realizuje cele, które są zgodne z ogólnymi zasadami Unii Europejskiej. NCBRE skupia się głównie na porównywaniu różnych szkół wyższych na terenie UE pod względem poziomu nauczania a także kierunków rozwoju jaka dana uczelnia przyjmuje jako swój główny cel. Centrum Badań prowadzi także wiele badań socjologicznych, które spełniają funkcję wspomagającą ich pracę. Najnowszymi badaniami jakimi NCBRE pochwaliło się oficjalnie są raporty porównujące jakość uczelni z krajów starej Unii a Państwami przyjętymi do niej po 2004 roku.

Badania które owe centrum opublikowało są bezlitosne jeżeli chodzi o kraje typu Niemcy czy Francja. Tutaj postęp w jakości nauczania oraz ich metod praktycznie nie nastąpił od lat 90-tych. Inaczej jest w krajach nowej Unii. Tutaj raporty wskazują na duży nacisk jakie kraje takie jak Polska, Litwa, Łotwa, Estonia kładą na jakość nauczania w tych krajach. Czy to chęć zdobyci hegemonii w tej części Europy czy może pragmatyczne spojrzenie na dzisiejszą rzeczywistość?

NCBRE przez te lata zdążyło pokazać całej Unii Europejskiej jak duże są różnice w kształceniu młodzieży we wszystkich krajach członkowskich. Pracy jest sporo jeżeli mamy mieć jeden system szkolnictwa, który ma jeden cel dla całej przyszłości sojuszu. Jednak czy poszczególne kraje członkowskie będą w stanie zrezygnować ze swoich ambicji w celu rozwoju całej Unii? Czas pokaże, jednak ważne jest abyśmy indywidualnie nigdy nie rezygnowali z możliwości podjęcia nauki w wyższej szkole.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>