Nowa antena – kilka porad prosto od profesjonalistów

Porozmawialiśmy z założycielem profesjonalnej firmy zajmującej się cięciem kabli i instalacją anten i poprosiliśmy go o kilka wskazówek dla osób szukających wszystkiego, co najlepsze przy zakupie anteny do swojego domu. Oto, czego się dowiedzieliśmy!

aerial-15669_960_720

Podczas gdy technologia telewizyjna zmieniła się radykalnie na przestrzeni lat, coraz popularniejsze stają się kanały odbierane bezprzewodowo za pośrednictwem anteny. Jednak odbiór anteny nie jest taki, jak dawniej – jest o wiele lepszy! Teraz odbierany sygnał radiowy zapewnia wysokiej jakości cyfrowy obraz HD. Najlepsze jest to, że odbierasz lokalne kanały i ich podkanały za darmo, wszystko czego potrzebujesz to odpowiednio zainstalowany sprzęt. W końcu możesz porzucić swoją firmę kablową i potężny rachunek, jaki jej płacisz! Nie tylko to, ale będziesz mieć lepszą jakość kanałów, które otrzymujesz, ponieważ sygnał nie jest skompresowany, jak to miało miejsce, gdy udział w tym brały kabel i satelita.

Gdzie można kupić antenę?

Jeśli jesteś gotowy, aby odciąć przewód i chcesz użyć anteny do pomocy, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt. Najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest zakup różnych anten ze sklepów z dobrą polityką zwrotów. Trzymaj pokwitowania, aby móc zwrócić te, które Ci nie odpowiadają. Często lokalne sklepy ze sprzętem mają szeroki wybór anten cyfrowych do wyboru.

Jakiego rodzaju anteny potrzebujesz?

Musisz kupić antenę, która jest kompatybilna z rodzajami częstotliwości dostępnych w Twojej okolicy. Możesz to zrozumieć, wpisując swój kod pocztowy w lokalizatorze nadajników. Większość stacji nadawanych jest obecnie w podobnych częstotliwościach, więc większość anten jest zaprojektowana dla tego pasma częstotliwości. Jeśli jednak masz w swojej okolicy stacje o bardzo wysokiej częstotliwości (VHF), upewnij się, że masz antenę kompatybilną z VHF bo inaczej możesz mieć problemy z uzyskaniem dobrego sygnału na tych stacjach. Pomocy w tej kwestii możesz również szukać tutaj: https://montaz-anten-wroclaw.com

Konfigurowanie swojej anteny

Musimy zacząć od stwierdzenia, że ​​profesjonalna instalacja anteny jest najlepsza (patrz adres wyżej). Oczywiście nasz rozmówca musiał być nieco stronniczy, ponieważ właśnie to robi, ale tacy jak on są również świetni w tym, co robią. Profesjonaliści przy większości swoich instalacji gwarantują sygnał w niemal każdych warunkach pogodowych, w przeciwieństwie do satelity, a nawet kabla.

Jeśli jednak jesteś zdecydowany na instalację anteny DIY, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

Telewizor 55 cali na parkfm.com.plCel. W przeciwieństwie do tego, co możesz sądzić, stacje telewizyjne nie nadają z miejsca, w którym znajdują się ich studia. Stacje telewizyjne przesyłają sygnały z nadajnika (który może znajdować się po drugiej stronie miasta!), do którego można użyć specjalnego narzędzia – to jest kierunek, w którym chcesz skierować antenę. Podczas pozycjonowania anteny, im wyższy poziom, tym lepiej. Jeśli próbujesz uzyskać dobry sygnał na telewizorze w piwnicy, możesz sprawdzić, czy możesz umieścić antenę na podłodze powyżej. Jeśli możesz – skieruj antenę przez okno, które spogląda w stronę nadajników i trzymaj ją z dala od innych urządzeń elektronicznych, takich jak odtwarzacze stereo, kuchenki mikrofalowe i tym podobne urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>