Odpowiedzi na pytania o kredyt konsolidacyjny, których nie udzieli Ci żaden bank

piggybank-2913293_640Kredyty konsolidacyjne cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem konsumentów. Nic w tym dziwnego – są prawdziwym ratunkiem dla osób, które są mocno zadłużone i wzięły sobie na głowę więcej kredytów czy pożyczek niż jest w stanie udźwignąć ich domowy budżet. Co jednak warto wiedzieć, zanim sięgniemy po takie rozwiązanie kredytowe?

Konsolidacja kredytów polega przede wszystkim na tym, że wszystkie dotychczasowe raty kredytów czy pożyczek, a nawet raty za zakupy w sklepach można połączyć w jedną ratę. Jest ona niższa niż suma rat, które do tej pory się płaciło, co zdecydowanie pozwala na finansowy oddech. Trzeba jednak mieć świadomość, że aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, trzeba spełnić kilka warunków. Nie każdy, kto chce ratować się konsolidacją, może otrzymać kredyt konsolidacyjny.

Nie można figurować w rejestrach dłużników

Osoby, które chcą otrzymać kredyt konsolidacyjny, muszą mieć czyste konto, jeśli chodzi o figurowanie w rejestrach dłużników. Warto więc po takie rozwiązanie sięgać jak najczęściej, zanim nasze zadłużenie stanie się przeterminowane, bank wypowie nam umowę i trafimy do różnych rejestrów dłużników. W takiej sytuacji nie mamy szans na żaden kredyt w banku. Warto więc pomyśleć o konsolidacji już w momencie, gdy raty stają się nadmiernym obciążeniem dla budżetu, ale jednocześnie do tej pory spłacamy je w terminie. Trzeba również pamiętać, że kredyt konsolidacyjny znacznie wydłuża okres spłaty wszystkich rat. Będziemy go na pewno spłacać o wiele dłużej niż spłacalibyśmy wszystkie kredyty oddzielnie. Zyskiem jest natomiast niższa rata, która czasem jest nawet o połowę niższa niż poprzednie raty. Koniecznie musimy też pamiętać, aby po skonsolidowaniu kredytów skupić się na spłaceniu wszystkich rat i w tym czasie nie zaciągać żadnych innych zobowiązań. Wtedy bowiem możemy wejść w kolejne kłopoty finansowe.

Jak znaleźć dobry kredyt?

Kredyty konsolidacyjne są obecnie tak bardzo popularne, że bez problemu znajdziemy je w ofercie praktycznie każdego banku. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba zaciągać kredytu w tym banku, w którym mamy inne kredyty lub konto osobiste. W innych bankach może być nieco trudniej o kredyt lub trzeba będzie spełnić więcej formalności, jednak może się okazać, że warunki kredytu będą o wiele lepsze niż w naszym banku. Przed zaciągnięciem kredytu dobrze jest porównać sobie co najmniej kilka ofert, sprawdzić wszystkie ich parametry i na tej podstawie podjąć dobrą i przemyślaną decyzję kredytową. Jeśli nasze zadłużenie jest naprawdę spore i spędza nam sen z powiek, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług doradcy kredytowego czy finansowego, najlepiej niezależnego. Oceni on dokładnie naszą kondycję finansową i doradzi jak najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wychodzenie z nadmiernego zadłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>