Odzyskaj pieniądze z natury!

azienda-eco3

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że prowadząc własną firmę i stawiając na ekologię, możesz odzyskać pieniądze? Myślisz pewnie, że to niemożliwe. A jednak…

Wybierz odpowiedni piec do ogrzewania swojej firmy

Prowadząc własną działalność wiesz, ile kosztuje Cię to nerwów, a koszty utrzymania obiektu i pracowników niejednokrotnie spędzają Ci sen z powiek. Ludzi powinieneś szanować i by oni szanowali Ciebie, powinni też godziwie zarabiać. Tutaj nie możesz oszczędzać. Jednakże możesz zminimalizować koszty swojej działalności inwestując w odpowiednie urządzenie służące do ogrzewania Twojej firmy. Poniżej przedstawię kilka urządzeń grzewczych, nad którymi warto się zastanowić.

Troszeczkę o piecu gazowym

fotowoltaika pomorskieCóż z tego, że w dalszym ciągu to węgiel jest najtańszym z paliw grzewczych na rynku, kiedy taki piec trzeba zasypywać, chodzić i sprzątać koło niego. Dla właściciela firmy taki piec wiąże się z zatrudnianiem palacza CO. Na obecną chwilę, piece gazowe są tak produkowane, że działają całkowicie bezobsługowo, a cały proces pobierania i spalania paliwa odbywa się w automatyczny sposób. Piece gazowe mogą być zasilane różnymi rodzajami gazu, również gazem płynnym, który za pomocą odpowiedniego przyłącza otrzymamy z własnego zbiornika. Posiadając w swojej firmie taki piec pamiętaj o tym, że zawsze możesz zmienić sposób zasilania pieca, gdy dokonasz jedynie niewielkich przeróbek lub odpowiednio wyregulujesz piec. Jeżeli jesteś zdecydowany na zakup pieca gazowego musisz wiedzieć, jaką powinien on posiadać moc. Dlaczego? Zależy to przede wszystkim od wielkości, czyli kubatury pomieszczeń, które chcesz ogrzać.

Ponadto wpływ ma tutaj szereg wielu innych czynników, takich jak: izolacja budynku, szczelność okien i drzwi, i tak dalej. Zanim kupisz nowy piec gazowy powinieneś też wziąć pod uwagę sposób, w jaki zamierzasz podgrzewać wodę użytkową. Do tego celu idealne są dwufunkcyjne kotły gazowe, które są wyposażone w programatory, dzięki którym możesz mieć naprawdę spore oszczędności. Jeżeli dobrze ustawisz taki programator na czas do podgrzania wody i na odpowiednią moc wtedy, kiedy jest to potrzebne, to są to naprawdę duże oszczędności. Piece gazowe i kotły kondensacyjne są naprawdę ekonomiczne, wysokosprawne, samoobsługowe i czyste oraz mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Czy wiesz, co to jest piec kogeneracyjny?

Piece kogeneracyjne to na dzień dzisiejszy jedne z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystywanych w wielu firmach. Zasilany gazem piec ko generacyjny ma możliwość jednoczesnego wytwarzania ciepła i prądu. Należy też nadmienić, iż daje on dużą moc wytwarzanego ciepła. Cała filozofia działania takiego pieca polega na tym, iż pracuje on równolegle z kotłem grzewczym, to znaczy, że są one wspólnie podłączone do instalacji podgrzewającej wodę grzewczą i użytkową. Kogeneracja jest zatem nowoczesną, wysoce efektywną i przyjazną środowisku metodą wytwarzania energii i podgrzania wody użytkowej. Dzięki niej możliwe jest wykorzystanie ciepła odpadowego, które powstaje podczas produkcji energii elektrycznej, przeznaczonej do konkretnych celów. Ponieważ ciepło pochodzące z kogeneracji jest wykorzystywane również do ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody, alternatywne źródło do tego celu nie jest już Twojej firmie potrzebne. Zauważ zatem, że pozwali Ci to zaoszczędzić paliwo, a jednocześnie i środki finansowe potrzebne na jego zakup. Oczywiście taka metoda ogrzewania jest jedną z najbezpieczniejszych na rynku zarówno dla ludzi, jak i też przyrody.

Poznaj panele fotowoltaiczne

Słońce może mieć dla Twojej firmy naprawdę cudowne znaczenie. I będzie je miało, jeśli zdecydujesz się ogrzewać Twoją firmę za pomocą montażu paneli fotowoltaicznych. Jak do tego procesu przystąpić? Otóż panele o których mowa, jako odnawialne źródło energii, które produkują prąd i ciepło nie wpływają przede wszystkim w negatywny sposób na środowisko. Zasada działania tych paneli polega na tym, że ogniwa fotowoltaiczne, bo to właśnie z nich złożone są panele, zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. W tym procesie rolę odgrywa foton, czyli minimalna jednostka światła, która pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Krzem pochłania taką jednostkę światła i jednocześnie ze swojej pozycji wybija elektron, który jest zmuszony do wykonania ruchu.

Ten ruch stanowi właśnie przepływ prądu elektrycznego. Energia świetlna właśnie na tej zasadzie zostaje przekształcona w energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, więc żebyś mógł korzystać z energii elektrycznej musisz zainstalować falownik, który zmieni prąd stały paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny. Jest to wysoce ekologiczne rozwiązanie ze względu na to, że w procesie tym nie występuje emisja dwutlenku węgla czy też siarczanów. Inwestując w instalację fotowoltaiczną skończą się Twoje problemy z rachunkami za prąd, gdyż sam będziesz go wytwarzał dla swojej firmy. Korzystanie z tego typu instalacji jest całkowicie darmowe i długotrwałe.

I jeszcze parę słów o pompach cieplnych

Oszczędności możesz poszukać także w ziemi. Ilość energii w niej zgromadzonej jest tak duża, że z łatwością wystarczy jej na okres jesieni i zimy, kiedy to potrzebujesz najwięcej ciepła. Energia, która jest ukryta w ziemi wymagana do napędu pompy ciepła. Jak działają takie pompy? Pompy ciepła wykorzystują niskotemperaturową energię słoneczną i geotermalną, która jest skumulowana w gruncie i wodach podziemnych, mówimy tutaj o dolnym źródle ciepła. Następnie pompa ta przekazuje energię cieplną o wyższej temperaturze do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, to jest górne źródło ciepła.

Odbywa się to mniej więcej w taki sposób:
niskotemperaturowe ciepło z gruntu czy też wody przekazane jest przez parownik do instalacji pompy, która jest wypełniona specjalnym płynem zamieniającym się w gaz. Ogrzany gaz spręża specjalna sprężarka pompy, co powoduje znaczne podniesienie temperatury gazu. W skraplaczu następuje oddanie ciepła do wody, która wypełnia grzejniki, a ochłodzony płyn przepływa przez zawór rozprężny, potem wraca do parownika i cały proces rozpoczyna się od początku. Montaż takiego ogrzewania zapewni Ci oszczędność, brak potrzeby obsługi urządzeń oraz jedno z najbezpieczniejszych ogrzewań, również dla środowiska.

Pamiętaj o tym, że pomimo tego, iż montaż ekologicznego ogrzewania nie należy do najtańszych, to jednak taka inwestycja bardzo szybko Ci się zwróci, kiedy zobaczysz, jakie przynosi ono oszczędności. Uwierz, że dzięki naturze możesz odzyskać swoje pieniądze, wystarczy tylko trochę zainwestować i pomyśleć, które z powyższych rozwiązań będzie dla Ciebie tym najwłaściwszym.

Wydajne i ekologiczne kotłownie znajdziesz na stronie http://www.drotex.eu

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Piotrek pisze:

    Do tych wytycznych związanych bezpośrednio z instalacjami w budynku dodałbym elementy pro środowiskowe na zewnątrz. Niestety czy to w domach czy przy budowie budynków firmowych nie do końca dbamy o środowisko naturalne. W sumie każda inwestycja powinna być objęta monitoringiem porealizacyjnym http://vitaarbor.pl/nasza-oferta/monitoringi/. Niestety nie jest idealnie i tego typu kroki ochronne wykorzystuje się tylko przy największych inwestycjach, głównie drogowych.

  2. Krystian pisze:

    W tym roku podjęliśmy z żoną decyzję o modernizacji systemu ogrzewania i wybór padł na https://velit.pl/pompy-ciepla/. Po kontakcie z kilkoma firmami, ta zdecydowanie wydawała się najbardziej fachowa. Pracownicy to naprawdę profesjonaliści, nie można się do niczego przyczepić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>