Ogrzewanie w firmie – co zamiast węgla?

the modern office

Z czym w większości kojarzy się ogrzewanie polskich gospodarstw domowych i firm? Oczywiście z drewnem i węglem! Szukamy oszczędności gdzie tylko się da, w związku z czym wybór węglowych pieców jest dla nas czymś absolutnie naturalnym. Coraz więcej użytkowników docenia jednak zalety alternatywnych urządzeń dostarczających ciepło, które nie tylko są łatwiejsze i czystsze w utrzymaniu oraz przyjazne atmosferze, ale coraz częściej plasują się w podobnym przedziale cenowym, co wymienione na początku surowce. Ich rosnąca popularność, zwłaszcza wśród młodszych odbiorców, może przyczynić się do prawdziwej rewolucji.

Instalacja gazowa

Początkowo może nam się wydawać, iż w tym rozwiązaniu nie ma nic szczególnie odkrywczego. Ogrzewanie gazowe jest znane od wielu lat, jednak właściwie docenia się je dopiero teraz.

Jego najmocniejszym plusem jest wygoda użytkowania. W przeciwieństwie do kotłów węglowych, nie musimy co chwilę dokładać opału i kontrolować, czy piec ogrzewa w odpowiedniej temperaturze. Jest to ważne szczególnie wobec ciągłego pośpiechu, który nam nieustannie towarzyszy. Bardzo często nie wyrabiamy się ze zleceniami w trakcie naszej zmiany, dlatego musimy zostawać w firmie po godzinach lub zabierać pracę do domu. Gdyby wliczyć w to czas poświęcony na sprawdzanie ogrzewania, bylibyśmy daleko w tyle z obowiązkami.

Dodatkowo ten wariant pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Przede wszystkim nie musimy składować żadnych surowców. Możemy też uniknąć stawiania pieców. Instalacja gazowa występuje też w postaci znacznie mniejszych i bardziej kompaktowych bojlerów czy butli.

Wątpliwości budzą nieco wyższe koszty eksploatacji niż w przypadku ogrzewania węglowego. Należy mieć na uwadze, że opał należy dokładać nie tylko w trakcie zmiany, ale również w godzinach nocnych, aby osoby przychodzące rano do pracy mogły normalnie funkcjonować zamiast trząść się z zimna. Jeżeli wieczorem nikt nie przebywa na terenie firmy, wymagane jest zatrudnienie kogoś, kto poświęci te kilkadziesiąt minut na uruchomienie pieca i ogrzanie pomieszczenia. Wiąże się to z ponoszeniem wydatków na osobną pensję, co jest kompletnie nieopłacalne dla właściciela przedsiębiorstwa. Jest to kolejny aspekt przemawiający na korzyść instalacji gazowej.

Ogrzewanie elektryczne

W tym miejscu wiele osób przekonanych o ich wysokich cenach złapie się za głowę. Jednak wykorzystując łatwo dostępne sposoby oszczędzania, uda się wyjść na tym rozwiązaniu na swoje.

Wystarczy zainwestować w urządzenia zapewniające pełną akumulację ciepła. Polega to na gromadzeniu jak największej ilości energii elektrycznej w trakcie obowiązywania taniej taryfy, przypadającej na czas nocny i wybrane godziny popołudniowe, oraz wypuszczania jej w okresie pozapromocyjnym, kiedy zwykle potrzebujemy największego ogrzewania (dobrym pomysłem jest np. kominek elektryczny).

Jeżeli dodamy do tego stuprocentową bezobsługowość i niezwykle rzadko spotykaną wadliwość urządzeń, okaże się, że ogrzewanie elektryczne może stanowić najlepszy wybór.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Sarmata pisze:

    Bardzo efektownie wyglądają promienniki podczerwieni. U nas w barze mamy zamontowane kilka takich “lamp” i sprawują się doskonale. Kaloryfety to już raczej przeżytek z XX wieku :) Innowacje i nowoczesny design. To jest teraz trendy.

  2. Bojda pisze:

    W mojej poprzedniej pracy mieliśmy kłopoty w okresie zimowym. Temperatura pracy uniemożliwiała nam funkcjonowanie na standardowym poziomie. W końcu pracownicy nie wytrzymali i założyli sprawę w sądzie o łamanie prawa pracy. Pomogła nam w przygotowaniu pozwu radca prawny Jolanta Wolska. Chyba tylko dzięki jej radom udało nam się wygrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>